«Ես կորցրել եմ ընկերներ». ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը դեմ է «Սասնա ծռեր»-ի 10 անդամների համաներմանը
Ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը ՊՊԾ գնդի գրավման գործով դատական նիստին առարկեց «Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամների նկատմամբ համաներում կիրառելուն:
«Ես կորցրել եմ ընկերներ: Եթե կորցրած չլինեի իմ գործընկերներին, միգուցե իմ դիրքորոշումը այլ լիներ, բայց ես կորցրել եմ ընկերներ: Կարծում եմ՝ յուրաքանչյուրը պետք է կրի օրենքով նախատեսված իր պատիժը»,- համաներման վերաբերյալ դիրքորոշում հայտնեց Վալերիյ Օսիպյանը:
Դատավորի ճշտող հարցին՝ դատարանը կարո՞ղ է արձանագրել, որ առարկում եք համաներման կիրառման դեմ, Օսիպյանը դրական պատասխան տվեց՝ հավելելով. «Դատաքննությունը պետք է շարունակվի»:
Օսիպյանի այս խոսքերը զայրույթ առաջացրին դահլիճում ներկա գտնվողների մոտ. «Ամոթ, սա է ձեր հեղափոխությունը»,- բղավեցին նրանք և նմանատիպ արտահայտություններ հնչեցրին նրա հասցեին նաև նիստի ընդմիջման ժամանակ, երբ Օսիպյանը դուրս եկավ դահլիճից:

“Я потерял товарищей”: начальник Полиции РА Валерий Осипян высказался против амнистирования десяти членов “Сасна црер”
На судебном заседании по делу о захвате территории полка патрульно-постовой службы начальник Полиции РА Валерий Осипян высказал возражение по поводу применения амнистии к десяти членам группы “Сасна црер”.
“Я потерял товарищей. Если б не потеря моих коллег, возможно, моя позиция была бы иной, но я потерял товарищей... Думаю, каждый должен понести наказание, предусмотренное законом ”,- заявил В.Осипян.
На уточняющий вопрос судьи, может ли суд констатировать, что он против применения амнистии, начальник Полиции ответил положительно, добавив, что “судебное следствие должно быть продолжено”.
Слова Валерия Осипяна вызвали возмущение у присутствовавших в зале суда. В его адрес раздались выкрики: “Стыдно!”, “Это и есть ваша революция?”