Վարդան Վարդանյանը՝ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ
ԲՀԿ-ական Վարդան Վարդանյանն ընտրվեց Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ։ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովն այսօր արտահերթ նիստ էր հրավիրել, որի օրակարգում հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցն էր:
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հայտարարեց, որ ԲՀԿ-ն հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրել է Վարդան Վարդանյանի թեկնածությունը: Վերջինս միաձայն ընտրվեց: Հիշեցնենք, որ վերջինս 2004-2007 թվականներին եղել է տրանսպորտի և կապի նախարարի տեղակալը, 2007-2012 թվականներին եղել է քաղաքաշինության նախարարը:

Вардан Варданян стал заместителем председателя постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности НС
Депутат парламентской фракции “Процветающая Армения” Вардан Варданян стал заместителем председателя постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Национального Собрания. Сегодня состоялось внеочередное заседание этой комиссии, в повестке которого были выборы заместителя председателя.
Глава комиссии Андраник Кочарян сообщил, что фракция “Процветающая Армения” выдвинула на должность зампредседателя кандидатуру Вардана Варданяна. Напомним, что в 2004-2007 гг. Варданян занимал должность заместителя министра транспорта и связи, а в 2007-2012 гг. – должность министра градостроительства.