Մանվել Գրիգորյանին գրավով ազատելու միջնորդության քննությանը քննիչը չէր ներկայացել
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում այսօր նշանակված էր ԱԺ նախկին պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի կալանավորումը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդության քննությունը, սակայն գործով քննիչը դատարան չէր ներկայացել, ուստի նիստը հետաձգվեց:
Մանվել Գրիգորյանը ամիսներ շարունակ կալանքի տակ գտնվելուց հետո 2018-ի դեկտեմբերի 21-ին 25 մլն դրամ գրավով ազատ էր արձակվել, սակայն Վերաքննիչ դատարանը վերացրել էր այս որոշումն ու նրան նորից կալանավորելու որոշում կայացրել:
Սկսած 2019-ի հունվարի 22-ից՝ Գրիգորյանը նորից կալանքի տակ է: Նրա և կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի վերաբերյալ գործի նախաքննությունը օրերս ավարտվել է:
Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու, 101.232.917 ՀՀ դրամի գույք յուրացնելու, 1.228.176.342 ՀՀ դրամիհարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից 1.225.003.300 ՀՀ դրամ վատնելու և շորթմամբ 37․101․100 ՀՀ դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ:

Следователь не явился на рассмотрение ходатайства об освобождении под залог Манвела Григоряна
В суде общей юрисдикции ереванского муниципалитета Шенгавит сегодня должно было состояться расмотрение ходатайства об освобождении под залог находящегося под арестом бывшего депутата Национального Собрания, генерала Манвела Григоряна. Однако следователь по данному делу не явился в суд, в связи с чем заседание было отложено.
После многомесячного пребывания под арестом 21 декабря 2018 г. Манвела Григорян был освобожден под залог в 25 млн драмов. Апелляционный суд отменил это решение и вновь постановил заключить генерала под стражу.
22 января 2019 г. Григорян вновь был арестован. А на днаях завершилось предварительное следствие по делу его жены, Назик Амирян.
Григорян обвиняется в незаконном хранении оружия и боеприпасов, уклонении от налогов на сумму 1.228.176.342 драмов, растрате государственных средств в размере 1.225.003.300 драмов, организации хищениия имущества стоимостью 37․101․100 драмов.