Ուրցաձորի` հրաժարական տված համայնքապետը վերընտրվել է
Արարատի մարզի Ուրցաձոր համայնքում համայնքապետ է ընտրվել նախկին ղեկավար Ռաֆիկ Անդրեասյանը, ով գյուղացիների պահանջով 2018թ. հոկտեմբերին հրաժարական էր տվել:
Համայնքապետի պաշտոնի համար առաջադրվել էր հինգ թեկնածու: Հրաժարական տված համայնքապետի օգտին քվեարկել է Ուրցաձորի 2220 բնակչից 911-ը:
Համայնքում ընտրելու իրավունք ուներ 3081 քաղաքացի: Ձայների հաշվարկով երկրորդ տեղն է զբաղեցրել Գեւորգ Ավետիսյանը:
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի հոկտեմբերի 10-ին Ուրցաձորի համայնքապետ Ռաֆիկ Անդրեասյանը համայնքում մոտ տասը օր տեւած բողոքի ակցիաների պատճառով հրաժարական տվեց: Նա հրաժարականի օրը ուրցաձորցիներին խոստացավ ընտրություններին կրկին առաջադրվել. «Ես պարզ ճակատով ասում եմ՝ կտամ հրաժարական ու նորից դիմում կտամ վերընտրելու, որովհետև պետության պահանջն է այսօր, նաև ձեր պահանջն է (համայնքապետը նկատի ունի հրաժարականի դիմումը-հեղ.): Եթե դուք ուզում եք, թող նորից լինի ընտրություն, ով կընտրվի, հալալ լինի իրան»,-ուրցաձորցիների հետ հանդիպմանը ասել էր Ռաֆիկ Անդրեասյանը: Վերջինս Ուրցաձորը ղեկավարում էր 1999 թվականից:

В Урцадзоре переизбран подавший в отставку глава общины
В общине Урцадзор Араратской области главой администрации избран бывший староста Рафик Андреасян, который в октябре 2018 г. по требованию сельчан подал в отставку.
На должность руководителя общины претендовали пять кандидатов. За подавшего в отставку старосту Урцадзора проголосовали 911 из 2220 избирателей.
По результатам голосования второе место занял Геворк Аветисян.
Напомним, что 10 октября 2018 г. староста Урцадзора Рафик Андреасян подал в отставку после проходивших в общине почти десятидневных акций протеста. В день объявления об отставке Андреасян пообещал урцадзорцам, что на предстоящих выборах вновь выдвинет свою кандидатуру. “И честь и хвала тому, кто будет избран”,- заявил на встрече с урцадзорцами Рафик Андреасян. Последний руководил общиной с 1999 года.