Կալանավորվել է լրագրող Հայկ Գևորգյանը
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը news.am-ին տեղեկացրել է, որ Հայկ Գևորգյանը հետախուզման մեջ է եղել հունվարի 23-ից ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242 հոդվածի 1-ին մասի (Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը) և 244 հոդվածի (Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը թողնելը) հատկանիշներով:
Լրագրողի փաստաբան Վահե Գրիգորյանը «Հետքին» ասաց, որ առայժմ պատրաստ չէ մեկնաբանություններ տալ դեպքի առթիվ: Փաստաբանն արդեն հանդիպել է Հայկ Գևորգյանի հետ Կենտրոնի ոստիկանությունում, նրա հետ հանդիպելու է նաև ժամը 16:00-ին:

Арестован журналист Айк Геворкян
Сотрудник пресс-службы полиции Армении Армен Малхасян в беседе с корреспондентом news.am заявил, что Айк Геворкян с 23 января разыскивался по обвинению в нарушении правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств (ч.1 ст.242 УК РА), а также в оставлении места ДТП (ст.244 УК РА).
Адвокат журналиста Ваге Григорян сказал "Hetq"-у, что пока не готов прокомментировать произошедшее. Адвокат уже встретился с Айком Геворкяном в полиции столичного административного района Кентрон. Еще одна встреча предстоит в 16.00.