Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ մայր թատրոնին կից փոքր բեմ՝ Black Box կբացվի
Փետրվարի 20-ին Գ.Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի ունեցավ Փոքր բեմի՝ Black Box-ի բացման արարողությունը:  Այն Հայաստանում  պրոֆեսիանալ թատրոնին կից կառուցված առաջին  Black Box-ը, որը ծառայելու է որպես նորարարական թատերական հարթակ երիտասարդ արվեստագետների համար:
«Նախաձեռնությունը կյանքի է կոչվել  Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ,որն իր ողջ գործունեության ընթացքում մշտապես եղել է  մշակույթի և արվեստի ոլորտում տարբեր նախաձեռնությունների մասնակիցն ու աջակիցը: Հուսով եմ, որ նախորդ տարի սկսած համագործակցությունը այս նախագծի իրականացմամբ չի ավարտվի  և մենք հնարավորություն կունենանք հետագայում ևս հանդիսատեսին ներկայանալ նոր, հետաքրքիր առաջարկներով»,- ասել է Մայր թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը:
«Մշակույթի և արվեստի զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններին աջակցությունը Կոնվերս Բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի կարևորագույն  բաղադրիչներից է, որի շրջանակներում միայն նախորդ տարի Կոնվերս Բանկը աջակցել և մասնակցել է մոտ մեկ տասնյակ միջոցառումների: Black Box_ի բացումը հանրային և մասնավոր հատվածների համագործակցության շրջանակներում իրականացված այդպիսի նախագծերից մեկն է, որի շնորհիվ հայ հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա դիտել ոչ միայն ակադեմիական թատրոններին բնորոշ բեմադրություններ, այլև նորարարական, ժամանակակից լուծումներով նոր ներկայացումներ»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը:

A Small Stage - Black Box - Will Be Opened At Sundukyan Theater With Converse Bank's Support
The opening ceremony of the small stage - Black Box - took place at G. Sundukyan National Academic Theatre on February 20. It’s the first Black Box stage in Armenia built at a professional theater, which will serve as an innovative theatrical platform for young artists.
“The initiative was launched with Converse Bank’s support, which has always been a participant and supporter of various undertakings in the field of culture and art. I hope that the cooperation, which started last year, will not be limited to implementation of this project and we will have the opportunity of making new, interesting offers to the audience in the future”,- said Vardan Mkrtchyan, Director of Sundukyan Theater.
“Supporting initiatives aimed at development of culture and art is one of the most important components of Converse Bank’s corporate social responsibility program, within the framework of which just during the previous year Converse Bank assisted and took part in about ten events. Opening of the Black Box is one of such projects implemented as part of cooperation between the public and the private sectors, owing to which the Armenian audience will have the opportunity to watch not only performances typical of academic theatres, but also innovative plays with contemporary solutions”,- said Artur Hakobyan, Chief Executive Officer of Converse Bank.