Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ մայր թատրոնին կից փոքր բեմ՝ Black Box կբացվի
Փետրվարի 20-ին Գ.Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի ունեցավ Փոքր բեմի՝ Black Box-ի բացման արարողությունը:  Այն Հայաստանում  պրոֆեսիանալ թատրոնին կից կառուցված առաջին  Black Box-ը, որը ծառայելու է որպես նորարարական թատերական հարթակ երիտասարդ արվեստագետների համար:
«Նախաձեռնությունը կյանքի է կոչվել  Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ,որն իր ողջ գործունեության ընթացքում մշտապես եղել է  մշակույթի և արվեստի ոլորտում տարբեր նախաձեռնությունների մասնակիցն ու աջակիցը: Հուսով եմ, որ նախորդ տարի սկսած համագործակցությունը այս նախագծի իրականացմամբ չի ավարտվի  և մենք հնարավորություն կունենանք հետագայում ևս հանդիսատեսին ներկայանալ նոր, հետաքրքիր առաջարկներով»,- ասել է Մայր թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը:
«Մշակույթի և արվեստի զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններին աջակցությունը Կոնվերս Բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի կարևորագույն  բաղադրիչներից է, որի շրջանակներում միայն նախորդ տարի Կոնվերս Բանկը աջակցել և մասնակցել է մոտ մեկ տասնյակ միջոցառումների: Black Box_ի բացումը հանրային և մասնավոր հատվածների համագործակցության շրջանակներում իրականացված այդպիսի նախագծերից մեկն է, որի շնորհիվ հայ հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա դիտել ոչ միայն ակադեմիական թատրոններին բնորոշ բեմադրություններ, այլև նորարարական, ժամանակակից լուծումներով նոր ներկայացումներ»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը:

При Поддержке Конверс Банк при театре имeни Сундукяна откроется малая сцена - Black Box
20 февраля в Национальном академическом театре им. Г. Сундукяна состоялась церемония открытия малой сцены - Black Box. Это первая сцена Black Box в Армении, построенная при профессиональном театре, которая будет служить инновационной театральной платформой для молодых деятелей искусства.
“Эта инициатива была реализована при поддержке Конверс Банка, который на всем протяжении своей деятельности принимал участие и оказывал содействие различным начинаниям в сфере культуры и искусства. Надеюсь, что сотрудничество, начало которому было положено в прошлом году, не ограничится данным проектом, и в будущем мы также будем иметь возможность выступать с новыми, интересными предложениями для зрителя”,- отметил директор театра имени Сундукяна Вардан Мкртчян.
“Содействие начинаниям, направленным на развитие культуры и искусства, является одним из важнейших компонентов программы корпоративной социальной ответственности Конверс Банка, в рамках которой только за прошлый год Конверс Банк оказал содействие и принял участие примерно в десятке мероприятий. Открытие театра Black Box – один из успешных проектов, реализованных в рамках сотрудничества государственного и частного секторов, благодаря которому армянский зритель сможет увидеть не только постановки, характерные для академических театров, но и новые представления, с инновационными, современными решениями”, - отметил Генеральный исполнительный директор Конверс Банка Артур Акопян.