Նիկոլ Փաշինյան. «Ժողովրդից գողացողը պետք է բռնվի, ամբաստանվի, խայտառակվի, բարոյապես ոչնչացվի և ուղարկվի բանտ»
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կառավարության նիստի ընթացքում կառավարության անդամներին հայտնեց, որ ոչ մի վայրկյան կոռուպցիոն երևույթների դեմ պայքարում զգոնությունը չպետք է թուլանա:
«Այսօր էլ Հայաստանի Հանրապետությունում կաշառք վերցնում են, և այն, որ մենք ժամանակ առ ժամանակ ունենում ենք կոնկրետ փաստով ձերբակալություններ, դրա ամենաուղիղ փաստն է: Բայց եթե կա այդ երևույթը, նշանակում է, մենք ոչ թե ամիսը մեկ-երկու այդպիսի հարցով ձերբակալություն պետք է ունենանք, այլ տասը, քսան և ավել»,- ասաց վարչապետը:
Փաշինյանն ընդգծեց, որ որևէ կարևորություն չունի՝ կոռուպցիոն երևույթների մեջ ներգրաված անձը գործող, թե նախկին պաշտոնյա է, կուսակցության ներկայացուցիչ է թե ընտանիքի անդամ. «Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդից գողացողը պետք է բռնվի, ամբաստանվի, խայտառակվի, բարոյապես ոչնչացվի և ուղարկվի բանտ»,- ասաց Փաշինյանը:

Pashinyan: "Those stealing from the people must be caught, charged, ridiculed, morally destroyed and sent to jail"
At a government cabinet session today, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan instructed his ministers to forge ahead, at full force, with the campaign to eradicate corruption in Armenia.
Pashinyan, who made the anti-corruption drive a cornerstone of his government, confessed that people in Armenia continue to take bribes and that, as a result, arrests must increase.
The prime minister said that it doesn’t matter if the bribe taker is a former or present official, a political party representative, or a family member; they’re all equal before the law.
“In Armenia, those stealing from the people must be caught, charged, ridiculed, morally destroyed and sent to jail,” Pashinyan said.