Մանվել Գրիգորյանին գրավի դիմաց ազատելու վերաբերյալ միջնորդության քննությունը հետաձգվեց
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանն այսօր պետք է քններ Մանվել Գրիգորյանին 10 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակելու վերաբերյալ նրա պաշտպանների միջնորդությունը, սակայն դատավոր Մարինե Մելքոնյանն այլ գործով խորհրդակցական սենյակում է, ուստի նիստը տեղի չունեցավ:
Գրիգորյանը դատարան չէր բերվել: Վերջինս «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում ստացիոնար բուժում է անցնում:
Պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանի խոսքով՝ Գրիգորյանի վիճակը գնալով վատացել է, նրան տրվող ինսուլինի չափաբաժինը հասել է 100 միավորի, այն դեպքում, երբ միջազգային իրավանորմով 50–60 միավորից բարձր ինսուլին ստանալը համարվում է կյանքի համար վտանգավոր։
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու, 101.232.917 ՀՀ դրամի գույք յուրացնելու, 1.228.176.342 ՀՀ դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից 1.225.003.300 ՀՀ դրամ վատնելու եւ շորթմամբ 37․101․100 ՀՀ դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ: Նրա, ինչպես նաև կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի վերաբերյալ քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է:

Суд отложил рассмотрение ходатайства об освобождении под залог Манвела Григоряна
Ереванский суд общей юрисдикции сегодня должен был рассмотреть ходатайство адвокатов Манвела Григоряна о его освобождении под залог в 10 млн драмов. Но поскольку судья Марине Мелконян находилась в совещательной комнате по другому делу, заседание не состоялось.
М.Григорян не был доставлен в суд. Он находится на стационарном лечении в медцентре “Наири”.
По словам адвоката Левона Багдасаряна, состояние его подзащитного ухудшилось, доза получаемого им инсулина увеличилась до 100 единиц, тогда как норма выше 50-60 единиц считается опасной для жизни.
Напомним, что Манвел Григорян обвиняется в незаконном хранении оружия и боеприпасов, хищении имущества на сумму 101.232.917 драмов, уклонении от налогов в размере 1.228.176.342 драмов, растрате государственных средств на сумму 1.225.003.300 драмов и организации хищения имущества стоимостью 37101.100 драмов.
Отметим, что предварительное следствие по уголовному делу жены М.Григоряна, Назик Амирян, уже завершено.