Հեռախոսազրույց՝ Նիկոլ Փաշինյանի և Բակո Սահակյանի միջև
Այսօր տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի միջև: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի վարչապետ Ն. Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Ի. Ալիևի միջև մարտի 29-ին Վիեննայում կայացած հանդիպման արդյունքները: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունը։
Անդրադարձ է եղել նաև մարտի 12-ին Ստեփանակերտում կայացած Հայաստանի և Արցախի Անվտանգության խորհուրդների համատեղ նիստի ընթացքում ձևավորված օրակարգի հետագա իրականացման հետ կապված հարցերին:

Состоялся телефонный разговор между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Республики Арцах Бако Саакяном
Сегодня состоялся телефонный разговор между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Республики Арцах Бако Саакяном. Собеседники обсудили итоги состоявшейся 29 марта в Вене встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Об этом сообщает пресс-центр премьер-министра.
Были также затронуты вопросы дальнейшей реализации повестки, сформированной в ходе состоявшегося 12 марта в Степанакерте совместного заседания Советов безопасности Республики Армения и Республики Арцах.