«Կարաս Վայնս» և «Կոնվերս Բանկ» ընկերություններն ամփոփել են համատեղ մրցույթի արդյունքները
Արգենտինահայ գործարար, բարերար Էդուարդո Էռնեկյանի կողմից կառավարվող Կարաս Վայնս և Կոնվերս Բանկ ընկերությունները ամփոփել են հայ արվեստագետների համար հայտարարված մրցույթի արդյունքները: Մրցույթն իրականացվել է Karas Art ծրագրի շրջանակներում՝ Կոնվերս Բանկի ֆինանսական աջակցությամբ:
Մրցույթի շրջանակում արվեստագետներին էր առաջարկվել ներկայացնել արվեստի ինքնատիպ գործերի էսքիզներ կամ թվային ձևաչափով օրինակներ, որոնք հետագայում պետք է ձեռքով նկարվեն գինու տակառների վրա:
«Տակառների նկարազարդման մրցույթը ապրանքանիշի` տեղական ստեղծարար միջավայրը խթանելու և մշակութային հարուստ ժառանգությունն ու գինեգործության հետաքրքիր ավանդույթները վերակենդանացնելու ընդհանուր տեսլականի մասն է: Մեր նպատակն է խթանել և խրախուսել հայ նկարիչներին, որոնք շատ տաղանդավոր են, կարողանում են իրենց զգացմունքներն ու հոգեվիճակն արտահայտել աներևակայելի գույներով: Գինու արտադրությունը ևս արվեստի տեսակ է, որտեղ արվեստի կատարյալ գործ ստեղծելու համար անհրաժեշտ է Թիմի անդամներից յուրաքանչյուրի նվիրվածությունն ու սերը»,- ասել է Կարաս Վայնս ընկերության տնօրեն Խուլիանա Դել Ագիլա Էռնեկյանը:
Ըստ նրա, Karas Art- ը երկարաժամկետ ծրագիր է, որի շրջանակներում Կարաս Վայնս-ը պարբերաբար հանդես ենք գալու հետաքրքրիր մրցույթներով և նախաձեռնություններով:
«Մշակույթի, արվեստի խրախուսումը Կոնվերս Բանկի գործելակերպն է, մեր հանրային ծրագրերի կարևորագույն բաղադրիչներից է: Յուրաքանչյուր տարի Բանկը ներգրավված է լինում մեկ տասնյակից ավելի մշակութային նախաձեռնությունների: Ուրախությամբ մաս կազմեցինք մեր Խմբի անդամ և գործընկեր՝ Կարաս Վայնսի այս հետաքիրքիր նախաձեռնությանը»,-ասել է մրցույթի ֆինանսական աջակից Կոնվերս Բանկի Գլխավոր Գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը:

Компании Карас Вайнс и Конверс Банк подвели итоги совместного конкурса
Компании Карас Вайнс и Конверс Банк, управляемые аргентинским бизнесменом армянского происхождения, филантропом Эдуардо Эрнекяном, подвели итоги конкурса, объявленного для армянских деятелей искусства. Конкурс проводился в рамках проекта Karas Art при финансовой поддержке Конверс Банка.
В рамках конкурса художникам было предложено представить эскизы или цифровые образцы оригинальных работ, которые впоследствии должны быть вручную изображены на винных бочках.
“Конкурс по разрисовке бочек является частью общего видения нашей торговой марки - развития местной творческой среды и возрождения богатого культурного наследия и интересных традиций виноделия. Наша цель - поощрять и продвигать очень талантливых армянских художников, которые могут выразить свои эмоции и состояние души с помощью невероятных красок. Производство вина также является видом искусства, в рамках которого для создания безупречного произведения необходима преданность и любовь каждого из членов команды”, - сказала Хулиана Дель Агила Эрнекян, директор компании Карас Вайнс.
По ее словам, Karas Art - долгосрочный проект, в рамках которого Карас Вайнс будет проводить регулярные интересные конкурсы и мероприятия.
“Содействие развитию культуры и искусства - часть деятельности Конверс Банка, один из важнейших компонентов наших общественных программ. Ежегодно Банк участвует в более чем десятке культурных проектов. Мы с радостью приняли участие в этой интересной инициативе члена нашей Группы и партнера – компании Карас Вайнс”, - отметил Артур Акопян, генеральный исполнительный директор Конверс Банка - финансового спонсора конкурса.