Բակո Սահակյանը հանդիպել է Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին
Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ Բակո Սահակյանն ապրիլի 8-ին հանդիպել է Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ-ին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է պետություն-եկեղեցի կապերին, Արցախի պետականաշինությանը, արտաքին եւ ներքին քաղաքականությանը, ներհայկական միասնականությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Երկուստեք ընդգծվել է Հայ առաքելական եկեղեցու կարեւոր դերակատարությունը պետականաշինության, հայ ազգային ինքնության պահպանման, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման գործում:

Встреча с Католикосом всех армян Гарегином Вторым
8 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с Католикосом всех армян Гарегином Вторым.
На встрече был обсужден широкий круг вопросов, касающихся связей между государством и церковью, государственного строительства в Арцахе, его внешней и внутренней политики, внутриармянского единства.
Обе стороны подчеркнули важную роль Армянской Апостольской Церкви в процессе укрепления государственного строительства, сохранения армянской национальной идентичности, триединства Армения - Арцах - Диаспора.