Վարչապետն աշխատանքային այցով կմեկնի Ստրասբուրգ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 10-11-ը աշխատանքային այց կկատարի Ստրասբուրգ՝ Եվրոպայի խորհուրդ: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը:
Փաշինյանն ապրիլի 11-ին կմասնակցի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) գարնանային նստաշրջանի լիագումար նիստին, որտեղ հանդես կգա ելույթով և կպատասխանի պատգամավորների հարցերին:
Հայաստանի վարչապետը հանդիպումներ կունենա Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Լիլիան Մորի-Պասկիեի, Եվրոպայի խորհրդի Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Ջաննի Բուքիքիոյի հետ: Նիկոլ Փաշինյանը և Թորբյորն Յագլանդը հանդես կգան ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հայտարարությամբ:
Հայաստանի վարչապետը, ԵԽ գլխավոր քարտուղարը և ԵԽԽՎ նախագահը Եվրոպայի խորհրդի կենտրոնակայանում՝ Եվրոպայի պալատում, պաշտոնապես կբացեն «Հայաստանի թավշյա հեղափոխությունը» խորագրով լուսանկարների ցուցահանդեսը:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է նաև Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ստրասբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Pashinyan to Deliver Speech at PACE Spring Session
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan heads for Strasbourg tomorrow on a two-day working visit to attend the spring session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe on April 11.
Pashinyan is scheduled to deliver a speech at the session that will discuss the Council of Europe’s budget crisis. The Armenian prime minister will then answer questions posed by delegates.
Pashinyan is scheduled to meet with Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland and PACE President Liliane Maury Pasquier.
Pashinyan will also officially open a photo exhibit entitled “Armenia’s Velvet Revolution” at the Council of Europe headquarters.