Վարչապետի մոտ քննարկվել է տնտեսական բարեփոխումների ուղղությամբ տարվող աշխատանքների ընթացքը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել ՀՀ նախարարների, պետական գերատեսչությունների ղեկավարների, Երևանի քաղաքապետի, Կենտրոնական բանկի և վարչապետի աշխատակազմի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Ըստ վարչապետի պաշտոնական կայքի՝ խորհրդակցությանը քննարկվել է վարչապետի կողմից` ՀՀ կառավարության փետրվարի 15-ի նիստում տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը: Հանձնարարականները վերաբերում էին տնտեսական հեղափոխությունը խթանող միջոցառումներին: Շահագրգիռ գերատեսչությունների և կառույցների ղեկավարները ներկայացրել են ըստ իրենց ոլորտների իրականացվող աշխատանքները, միջանկյալ արդյունքները և առաջիկա անելիքները:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է՝ կառավարության նպատակն աշխատասեր, ստեղծագործ և օրինապահ քաղաքացուն խթանելն է, և գործադիրն իր ունեցած գործիքակազմով պետք է աշխատի այդ ուղղությամբ՝ հնարավորինս արագ, դյուրին և արդյունավետ:
Ձեռնարկվող միջոցառումների արդյունավետությունը բարձրացնելու և ընդհանրապես տնտեսական հեղափոխությունը հաջողելու համատեքստում վարչապետը կարևորել է գործընթացների թվայնացումը, ընթացակարգերի հստակ սահմանումը և այս ուղղություններով կոնկրետ արդյունքների միտված քայլեր իրականացնելու հանձնարարականներ տվել պատասխանատուներին:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է շարունակել միջգերատեսչական համակարգված աշխատանքը և պարբերաբար զեկուցել աշխատանքների ընթացքի մասին:

Обсуждены предпринятые по реализации экономических реформ шаги
Премьер-министр Никол Пашинян провел рабочее совещание с участием министров, руководителей государственных ведомств, мэра Еревана, представителей Центрального банка и аппарата премьер-министра.
В ходе совещания был обсужден ход выполнения поручений премьер-министра, данных на заседании правительства Армении 15 февраля. Поручения касались способствующих экономической революции мероприятий. Руководители заинтересованных ведомств и структур представили по сферам реализованные работы, промежуточные результаты и планы на будущее.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул, что целью правительства является поощрение трудолюбивого, творческого и законопослушного гражданина, и исполнительная власть в рамках своего инструментария должна работать в этом направлении максимально быстро, легко и эффективно.
В контексте повышения эффективности реализуемых мероприятий и успешного проведения экономической революции премьер-министр подчеркнул важность оцифровки процессов, четкого установления процедур и дал поручения ответственным лицам предпринять нацеленные на конкретные результаты шаги в этих областях.
Глава правительства поручил продолжить межведомственную координированную работу и периодически докладывать о ходе работ.