Կրկնակի կարկտահարություն` Արագածոտնի մարզում
Երեկ երեկոյան դարձյալ կարկուտ է տեղացել Արագածոտնի մարզի մի շարք գյուղերում: Նորից տուժել են ընդամենը մեկ օր առաջ ուժեղ կրկուտից վնասներ կրած համայնքները` Կոշ, Ուջան, Արուճ, Շամիրամ, Նոր Ամանոս, ինչպես նաեւ Թալինի տարածաշրջանից Մաստարա, Զովասար գյուղերը:
Արագածոտնի մարզպետարանի գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության վարչության պետ Յուրա Ազատյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ այս պահին մասնագետներն աշխատում են կարկուտից տուժած համայնքներում: «Երեկվա կարկուտը ավելի թույլ էր, քան դրանից մեկ օր առաջվանը: Գյուղացիները զգալի վնասներ են կրել հատկապես Ագարակ, Ոսկեվազ, Ուջան գյուղերում, ինչպես նաեւ Կոշ գյուղի վերեւի հատվածում»,-ասում է Յու. Ազատյանը:
Վարչության պետը գյուղատնտեսությանը պատճառված վնասի կոնկրետ չափի մասին դեռ տեղեկություններ չունի: Պատկերը պարզ կլինի 2-3 օրից:

Повторное градобитие в Арагацотнской области
Вчера вечером в ряде сел Арагацотнской области вновь выпал град. Пострадали общины Кош, Уджан, Аруч, Шамирам, Нор Аманос, а также села Мастара, Зовасар Талинского района, которые за день до этого уже понесли ущерб от града.
Начальник управления по сельскому хозяйству и экологии администрации Арагацотна Юра Азатян сообщил корреспонденту "Hetq"-а, что на данный момент специалисты работают в пострадавших от града общинах. "Вчерашний град, по сравнению с предыдущим, был более слабым. Значительный ущерб понесли крестьяне сел Агарак, Воскеваз, Уджан, а также верхнего района села Кош",- сказал Ю.Азатян.
Он также отметил, что конкретные данные о размерах причиненного ущерба будут получены через 2-3 дня.