Գագիկ Բաղդասարյանը վայր դրեց պատգամավորական մանդատը
Քիչ առաջ «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Բաղդասարյանը դիմում է գրել ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանին եւ վայր է դրել պատգամավորական մանդատը: Այս մասին «Հետքին» տեղեկացրեց հենց Գագիկ Բաղդասարյանը:
Քիչ առաջ էլ ՕԵԿ-ն էր հայտարարություն տարածել, թե Գագիկ Բաղդասարյանին հեռացնում է կուսակցության շարքերից:
«Չգիտեմ, թե ինչ է «Օրինաց երկիրը» տարածել, բայց ես այդ կուսակցությունում չեմ 2010թ. մայիսի 10-ից: Ինձ չեն կարող կուսակցությունից  հեռացնել: Իսկ ես նամակ եմ գրել ԱԺ նախագահին եւ վայր եմ դրել իմ մանդատը: Իմանալով այդ լուրը, թե իբր ինձ հեռացրել են, երկվա ամսաթվով էլ ինչ որ որոշում են կայացրել»,- ասում է Գագիկ Բաղդասարյանը:
Ըստ պատգամավորին՝ ՕԵԿ-ի որոշումը իրենց խնդիրն է: Գագիկ Բաղդասարյանի ասելով, ՕԵԿ-ի նման պահվածքը պայմանավորված է «Կանխիկ գործառնությունների սահմանափակման մասին» օրենսդրական նախագծերի փաթեթի քննարկման ժամանակ իր դեմ քվեարկելով:
«Ինձ ասում են, թե ինչո՞ւ ես ՕԵԿ-ի գիծը շեղում եւ այլն»,- ավելացրեց Գագիկ Բաղդասարյանը: Նրա հետ ամբողջական հարցազրույցը կներկայացնենք քիչ ուշ:

Гагик Багдасарян сложил с себя депутатские полномочия
Несколько минут назад депутат парламентской фракции “Оринац еркир” Гагик Багдасарян представил спикеру Национального Собрания Самвелу Никояну заявление о сложении с себя депутатских полномочий. Об этом “Hetq”-у сообщил сам Гагик Багдасарян.
И вот только что партия “Оринац еркир” выступила с заявлением об исключении Багдасаряна из своих рядов.
“Не знаю, что распространила “Оринац еркир”, но с 10 мая 2010 г. я не являюсь членом этой партии, так что они не могут меня исключить. Я написал письмо спикеру Национального Собрания и отказался от депутатского мандата. Узнав о том, что меня якобы исключили, вчерашним числом приняли какое-то решение”,- сказал Г.Багдасарян.
По его словам, подобное поведение “Оринац еркир“обусловлено тем, что во время обсуждения пакета законодательных проектов “Об ограничении наличных операций” он проголосовал против.