Ֆրանսիայի Կլիշի քաղաքում Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակ է բացվել
Փարիզամերձ Կլիշի-լա-Գարեն ( Clichy-La-Garenne) քաղաքում ապրիլի 23-ին տեղի է ունեցել ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի անունով հրապարակի անվանակոչման եւ խաչքարի տեղադրման արարողություն, որին ներկա են եղել Կլիշիի քաղաքապետ Ռեմի Մյուզոն, Օ դը Սեն-ի դեպարտամենտի խորհրդի նախագահ, նախկին նախարար Պատրիկ Դեւեջյանը, Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան ՀԱսմիկ Տոլմաջյանը, հայկական ծագումով հայտնի ֆուտբոլիստներ Ալեն Պողոսյանը եւ Յուրի Ջորկաեֆը:
Անվանակոչված հրապարակը, որը գտնվում է ի Փարիզի անվան փողոցի վերջում, նախկինում կոչվում էր «Ապրիլի 24, 1915»: Խաչքարը տեղադրվել է` ի հիաշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի:
«Նուվել դ´Արմենի» պարբերականի հաղորդմամբ` հրապարակի անվանակոչման արարողությանը Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի հիմները, ինչպես նաեւ Շառլ Ազնավուրի «Նրանք ընկան» երգը, որն Ազնավուրը ձայնագրել է 1915թ. ապրիլի 23-ի լույս 24-ի գիշերը` ի հիշատակ Օսմանյան Թուրքիայում սպանված 600 հայ մտավորականների, կատարել է հայկական ծագումով մարսելցի երգիչ Գրեգորի Բաքյանը:

Во французском городе Клиши открылась площадь имени Шарля Азнавура
23 апреля во французском городе Клиши-ла-Гаренн ( Clichy-La-Garenne), расположенном недалеко от Парижа, состоялась церемония открытия площади имени Шарля Азнавура и установки хачкара (крест-камня). На церемонии присутствовали мэр Клиши Реми Мюзон, председатель совета департамента О-де-Сен, бывший министр Патрик Деведжян, посол Армении во Франции Асмик Толмаджян, известные футболисты армянского происхождения Ален Погосян и Юрий Джоркаефф.
Названная в честь Азнавура площадь, которая находится в конце улицы Парижа, раньше носила название 24-го апреля 1915 года. Хачкар установлен в память жертв Геноида армян.
Как сообщает издание “Нувель д’Армени”, во время проведения церемонии прозвучали гимны Армении и Франции, а также песня Шарля Азнавура “Они пали”, которую шансонье записал в память убитых в Османской Турии 600 представителей армянской интеллигенции. Песню исполнил живущий в Марселе певец армянского происхождения Грегори Бакян.
На снимке: Грегори Бакян (слева), Асмик Толмаджян, Патрик Деведжян, Реми Мюзо, Селин Кальвез (депутат от О-де-Сен)