Ռ. Քոչարյանի, Ս. Օհանյանի, Յ. Խաչատուրովի և Ա. Գևորգյանի վերաբերյալ քրեական գործն ուղարկվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան
Գլխավոր դատախազի մամլո խոսնակ Գոռ Աբրահամյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է, որ Մարտի 1-ի գործով մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից հաստատվել է 2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ քննված քրեական գործից անջատված մասով՝ ըստ մեղադրանքի Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի, Արմեն Գևորգյանի, մեղադրական եզրակացությունը:

Уголовное дело в отношении Р.Кочаряна, С.Оганяна, Ю.Хачатурова и А.Геворкяна направлено в суд общей юрисдикции города Еревана
Пресс-секретарь генпрокурора РА Гор Абрамян на своей фейсбуковской странице сообщил о том, что прокурор, осуществляющий надзор за досудебным производством по делу о событиях 1-го марта 2008 г. в Ереване, утвердил обвинительное заключение по выделенным в отдельное производство материалам уголовного дела относительно второго президента РА Роберта Кочаряна, бывшего министра обороны Сейрана Оганяна, бывшего генсека ОДКБ Юрия Хачатурова и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна.