Մանվել Գրիգորյանը կմնա կալանքի տակ. դատարանը մերժեց նրան գրավի դիմաց ազատ արձակելու միջնորդությունը
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի, քիչ առաջ մերժեց Մանվել Գրիգորյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու վերաբերյալ նրա պաշտպանների միջնորդությունը: Այսպիսով, Գրիգորյանը կշարունակի գտնվել կալանքի տակ:
Նշենք, որ մինչ այս որոշումը դատավորը մերժեց Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանի ներկայացրած ինքնաբացարկի միջնորդությունը։
Լևոն Բաղդասարյանը դատական նիստի մեկնարկից պնդում էր հետաձգել այսօրվա նիստը՝ խոստանալով հաջորդ նիստին ապահովել Մանվել Գրիգորյանի մասնակցությունը՝ իր պաշտանյալի լսելի լինելու իրավունքն ապահովելու համար, սակայն դատարանը նիստն անցկացրեց Գրիգորյանի բացակայությամբ:
Լևոն Բաղդասարյանը հայտարարեց նաև, որ դատավորն իրեն արգելում է օգտվել արտահայտվելու իրավունքից։
Ըստ Բաղդասարյանի՝ դատարանը չի կարող օբյեկտիվ որոշում կայացնել, քանի որ նրան պատվեր է իջեցվել կատարել ընտրովի արդարադատություն: Այս, ինչպես նաև այլ հիմքերով էր պաշտպանը ինքնաբացարկի միջնորդություն ներկայացրել դատարանին:

Суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна немногим ранее отклонил ходатайство защитников бывшего депутата Национального Собрания, генерала Манвела Григоряна о его освобождении под залог. Таким образом, Григорян останется под арестом.
Отметим, что до принятия этого решения суд отклонил ходатайство защитника М.Григоряна, Левона Багдасаряна, о самоотводе судьи.
С начала заседания Багдасарян настаивал на его переносе, обещая обеспечить присутствие Манвела Григоряна на следующем судебном заседании, однако суд отклонил это ходатайство.
Защитник также заявил, что суд не может вынести объективное решение, так как ему спущен заказ на осуществление избирательного правосудия. Основываясь на этом, защитник ходатайствовал о самоотводе судьи.