Հովիկ Աբրահամյանի հետ առնչություն ունեցող ընկերությունը քաղաքացու հիմնած այգին հողին է հավասարեցնում
Այսօր Երևանի Շիրակի փողոց 2/15 հասցեի հողակտորի վրայի ծառերը նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ առնչություն ունեցող «Արտաշատ սիթի» ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչները էքսկավատորներով հողին են հավասարեցնում:
«Հետք»-ը ավելի վաղ գրել էր, որ հողակտորը տարիներ շարունակ մշակել էր քաղաքացի Սամվել Մկրտչյանը, սակայն վերջերս էր իմացել, որ այն գնել էր Աբրահամյանի ազգական Գագիկ Պողոսյանը:
Սեփականության իրավունքով «Արտաշատ սիթի» ՍՊԸ-ին պատկանող 7000 քմ հողակտորից 4000 քմ-ի վրա Սամվել Մկրտչյանը այգի է հիմնել, սկզբում էլ հողակտորը վարձակալել էր համայնքից: ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչների դիմումի հիման վրա ոստիկանության ծառայողները եկել են հողակտորի մոտ, որպեսզի հասարակական կարգ պահպանեն:
Մկրտչյանի շահերի ներկայացուցիչ, փաստաբան Անահիտ Ասատրյանը մեզ հայտնեց, որ դիմել են դատարան և վիճարկում են հողակտորը աճուրդով վաճառելու մասին քաղաքապետի 2010թ. կայացրած որոշումը: Այդ ընթացքում մոտ մեկ տասնյակ ծառեր արմատախիլ են արվել: Սամվել Մկրտչյանն էլ հայտարարեց, որ եթե իր այգին քանդեն, կառավարության դիմաց կինքնահրկիզվի:

Связанная с экс-премьером компания сранивает с землей сад, посаженный жителем Еревана
Представители связанного с бывшим премьер-министром Овиком Абрамяном ООО “Арташат сити” сегодня с помощью экскаватора приступили к выкорчевыванию деревьев, посаженных на земельном участке по адресу: ул.Шираки, 2/15 в Ереване.
Hetq.am уже писал о том, что на протяжении многих лет землю по указаненому адресу обрабатывал житель Еревана Самвел Мкртчян. Однако недавно он узнал о том, что участок площадью 7000 кв.м купил родственник Абрамяна Гагик Погосян.
На 4000 кв.м, принадлежащих на правах собственности компании “Арташат сити”, Мкртчян посадил сад, а до этого арендовал участок у общины.
На основании заявления представителей ООО для обеспечения общественнного порядка на участок пришли сотрудники полиции.
Представитель интересов С.Мкртчяна, адвокат Анаит Асатрян сообщила нам, что они обратились в суд с целью оспорить принятое в 2010 г. мэром Еревана решение о продаже земельного участка с аукциона.
Между тем сегодня были выкорчеваны около десяти деревьев. Самвел Мкртчян заявил, что если его сад будет уничтожен, он совершит акт самосожжения перед зданием правительства.