Նախարարություններից գույք կփոխանցվի քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնին
Արտակարգ իրավիճակների, տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարություններից, Քաղաքաշինության կոմիտեից, Անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեից հետ կվերցվի տարատեսակ գույք և կամրացվի Քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնին:
Տեսչությանը կփոխանցվի ավտոմեքենաներ, գրասենյակային գույք, տեխնիկական սարքավորումներ, համակարգիչներ, տպիչներ և այլ պարագաներ։
«Քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի գործունեության ապահովման համար անհրաժեշտ է ստեղծել համապատասխան տեխնիկական պայմաններ, ինչը հնարավոր է իրականացնել արդեն իսկ գործունեությունը դադարեցրած տեսչությունների գույքը վերցնելու և նոր ստեղծված տեսչական մարմնին ամրացնելու միջոցով»,-որպես հիմանավորում՝ նշված է գործադիր բերված որոշման նախագծում։
Ըստ կառավարության՝ տեսչական մարմինների ստեղծմամբ ներդրվել է վերահսկողություն իրականացվող նոր մարմինների համակարգ և սահմանվել, որ նախարարությունների կառավարման ոլորտներում, աշխատակազմերում գործող բոլոր տեսչությունները դադարեցնում են իրենց գործունեությունը:

Министерства передадут имущество Инспекционному органу градостроительства, технической и пожарной безопасности
Часть имущества министерств чрезвычайных ситуаций, транспорта, связи и информационных технологий, энергетических инфраструктур и природных ресурсов, Комитета градостроительства, Кадастра недвижимости будет передана Инспекционному органу градостроительства, технической и пожарной безопасности.
Инспекция получит автомобили, офисное имущество, аппаратуру, компьютеры, принтеры и другие принадлежности.
“С целью обеспечения деяятельнсти Инспекционного органа градостроительства, технической и пожарной безопасности необходимо создать соответствующие технические условия, что можно осуществить посредством закрепления за новосозданным органом имущества уже прекративших свою деятельность инспекций”,- говорится в представленном в правительство проекте решения.