Մայիսի 5-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 180 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 3300 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնումէ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին պատասխանելուց և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

В период с 5-го по 11-е мая на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 180 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 3300 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Подразделения Армии обороны в основном воздерживались от от ответа на провокационные действия противника и предпринимали необходимые шаги по организации надежной обороны боевых позиций.