Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսություն և Բրյուսել
Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ մայիսի 12-13-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսություն և Բրյուսել: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունը։
Այցի շրջանակում վարչապետը հանդիպում կունենա Լյուքսեմբուրգի կառավարության ղեկավար Քսավյե Բեթելի հետ: Նախ տեղի կունենա երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ֆերնանդ Էտգենի անունից ի պատիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կտրվի ճաշ, որից հետո վարչապետը հանդիպում կունենա Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի պատգամավորների հետ:
Այնուհետև վարչապետը կմեկնի Բրյուսել: Եվրոպական խորհրդի շենքում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Արևելյան գործընկերության տասնամյակին նվիրված պաշտոնական ընթրիքին, որը կտրվի Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի անունից:

Премьер-министр Никол Пашинян с рабочим визитом посетит Великое Герцогство Люксембург и Брюссель
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анна Акопян 12-13 мая с рабочим визитом посетит Великое Герцогство Люксембург и Брюссель. В рамках визита премьер-министр Республики Армения встретится с премьер-министром Люксембурга Ксавье Беттелем. Сначала состоится встреча премьер-министров двух государств тет-а-тет, а затем встреча продолжится в расширенном формате.
От имени председателя Палаты депутатов Люксембурга Фернанда Этгена в честь премьер-министра Никола Пашиняна будет дан официальный обед, после чего премьер-министр встретится с депутатами Палаты депутатов Люксембурга.
Затем премьер-министр отправится в Брюссель. Никол Пашинян примет участие в посвященном 10-летию Восточного партнерства официальном ужине, который будет дан от имени председателя Европейского совета Дональда Туска.