Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանն աշխատանքային այցով կմեկնեն Չինաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, մայիսի 14-16-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն (ՉԺՀ): Այս մասին հաղորդում է վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Այցի շրջանակում նախատեսված է վարչապետի հանդիպումը ՉԺՀ նախագահ Սի Ծինփինի հետ: Վարչապետ Փաշինյանն աշխատանքային ճաշի շրջանակում հայ-չինական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ուղղված հարցերը կքննարկի նաև ՉԺՀ պետական խորհրդի նախագահ (վարչապետ) Լի Քեցյանի հետ:
Վարչապետը Պեկինում կմասնակցի Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսության համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Վարչապետն ու Աննա Հակոբյանը ներկա կլինեն նաև համաժողովի գալա համերգին, որը տեղի կունենա Պեկինի Ազգային օլիմպիական մարզադաշտում: Համերգի ընթացքում ելույթով հանդես կգա Հայաստանի պարարվեստի «Բարեկամություն» պետական համույթը:

Pashinyan and Wife to Leave for China to Attend Conference on Dialogue of Asian Civilizations
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his wife Anna Hakobyan leave for China tomorrow on a two-day working visit, during which Pashinyan is scheduled to meet with Chinese President Xi Jinping.
Pashinyan, according to an Armenian government press release, will discuss greater Armenian-Chinese ties with Xi Jinping and Li Keqiang, Premier of the State Council of the People’s Republic of China.
Mr. and Mrs. Pashinyan will attend a gala concert to open the Conference on Dialogue of Asian Civilizations on May 15 in Beijing’s National Olympic Arena.
Armenia’s Barekamutyun (Friendship) dance ensemble will perform at the concert.
魏新 WEI Xin
Welcome to China! Hope Mr. and Mrs. Pashinyan have a good journey. Hope people of two counties both have better life becourse of this meeting.