893 միլիոն դրամ՝ ԱԺ աշխատակազմի աշխատավարձերին և խրախուսմանը, պատգամավորների գործուղումներին
Ազգային ժողովի բնականոն գործունեությունն ապահովելու նպատակով կհատկացվի մոտ 893 միլիոն դրամ։ Որոշումն ընդունվեց կառավարության հերթական նիստի ընթացքում:
Գումարը կփոխանցվի Ազգային ժողովին՝ այս տարվա բյուջեում առաջացած պակասուրդը լրացնելու համար և կապահովի խորհրդարանի բնականոն գործունեությունը:
893 միլիոն դրամը կփոխանցվի կառավարության պահուստային ֆոնդից։ Դրանից մոտ 403 միլիոն դրամը կհատկացվի ավելացած 59 աշխատակիցների աշխատավարձերին և վեցերորդ գումարման պատգամավորների, նրանց օգնականների վերջնահաշվարկին։
94 միլիոն դրամ կտրամադրվի խորհրդարանի աշխատակազմի պարգևատրումներին, դրամական խրախուսմանը։ Իսկ 118 միլիոն դրամ կհատկացվի պատգամավորների գործուղումներին, 183 միլիոն դրամ՝ Ազգային ժողովի նախագահի՝ Ռուսաստանի Դաշնություն, Վրաստան, Բելգիա, Նիդերլանդներ, Ստրասբուրգ, Իտալիա, Մեծ Բրիտանիա, Իրան, Արաբական Միացյալ Էմիրություններ այցերին։
Այդ գումարից մոտ 30 միլիոն դրամով կգնվեն համակարգիչներ և տպիչ սարքեր, 14 միլիոն դրամով կկահավորվեն աշխատասենյակները։

НС получит 893 млн драмов на зарплаты для сотрудников и командировочные для депутатов
На обеспечение нормальной деятельности Национального Собрания будет выделено 893 млн драмов. Такое решение было принято на сегодняшнем заседании правительства.
Эту сумму парламент получит из резервного фонда правительства для восполнения дефицита бюджета этого года
403 млн из 893 млн драмов будут выделены на выплату расчета 59 сотрудникам, депутатам парламента 6-го созыва и их помощникам.
94 млн пойдут на выплату денежных премий сотрудникам аппарата НС, 118 млн – на командировки депутатов, 183 млн – на визиты председателя Национального Собрания в Российскую Федерацию, Грузию, Бельгию, Нидерланды, Страсбург, Италию, Великобританию, Иран, ОАЭ.
На 30 млн драмов будут приобретены компьютеры и принтеры, 14 млн составят расходы на обустройство кабинетов.