Արմավիրի թիվ 5 դպրոցի աշակերտներն ու նրանց ծնողները մարզպետի հետ հանդիպում են պահանջում
Արմավիրի մարզպետարանի դիմաց Արմավիր քաղաքի թիվ 5 հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ծնողները շարունակում են բողոքի ակցիան` ի պաշտպանություն դպրոցի տնօրեն Մաշա Իվանյանի: Արևի տակ երկար կանգնելու պատճառով մի քանի աշակերտի ինքնազգացողություն վատացել է:
Հավաքվածները հանդիպում են պահանջում Արմավիրի մարզպետի հետ, սակայն վերջինս այցով գտնվում է համայնքներում և նպատակահարմար չի համարել շուտ վերադառնալ մարզպետարան: Նա փոխանցել է, որ ծնողների հետ կհանդիպի ժամը 14:00-ին:
Երեխաների առողջությանը վնաս չհասնելու համար 1-6-րդ դասարանների աշակերտներին ծնողներն ուղարկեցին տուն, իսկ բարձր դասարանցիները ծնողների հետ սպասում են մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանին:
Մինչ այդ, ծնողների հետ հանդիպեց փոխմարզպետ Կարեն Գրիգորյանը: Ծնողները հաղորդեցին, որ գոհ չեն հանդիպման արդյունքից:

Учителя и ученики 5-ой школы Армавира требуют встречи с губернатором области
Сегодня учителя и учащиеся 5-ой основной школы города Армавира проводят перед зданием областной администрации акцию в поддержку директора школы Маши Иванян. Из-за пребывания на солнце самочувствие нескольких детей ухудшилось.
Собравшиеся требуют встречи с губернатором, который, однако, сегодня отправился в рабочую поездку по общинам и не считает целесообразным прерывать ее. Губернатор сообщил, что встретится с родителями в 14 часов.
Чтобы не ставить под угрозу здоровье детей, родители учеников 1-6-х классов отправили их домой, а сами вместе со старшеклассники решили дождаться приезда губернатора Амбарцума Матевосяна.
До этого с участниками акции встретился вице-губернатор Карен Григорян, однако родители остались недовольны результатом встречи.