Լրագրողները բոյկոտեցին Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով նիստն ու տեղափոխվեցին այն հատված, որտեղ դատավարությունն է
Լրագրողները բոյկոտեցին Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով նիստը: Պատճառը դատարանի դահլիճում ձայնի հետ կապված տեխնիկական խնդիրներն էին:
Այսօր՝ ժամը 11:00-ից սկսած դատական նիստի ընթացքում Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ դիրքորոշում էր հայտնում Քոչարյանի պաշտպաններից Արամ Օրբելյանը, սակայն ապակեպատ դահլիճի ապակիներից այն կողմ նրա, ինչպես նաև դատավարության մյուս մասնակիցների ձայները լսելի չէին: Դատարանը փորձում էր միջոցներ ձեռնարկել խնդիրը լուծելու համար, ինչը, սակայն, չստացվեց, ուստի լրագրողները լքեցին նիստերի դահլիճը:
Նիստն ընդմիջվեց՝ տեխնիկական խնդիրը լուծելու համար: Րոպեներ անց դատական կարգադրիչները դատարանի միջանցքում գտնվող լրագրողներին հայտնեցին, որ կարող են նիստը լուսաբանել դահլիճի այն հատվածից, որտեղ դատավարության մասնակիցներն են:
Լրագրողների խնդիրն, ըստ էության, լուծվեց, սակայն ապակիներից այն կողմ «իրավիճակ չի փոխվել», այնտեղ գտնվող քաղաքացիների համար դատական նիստում կատարվողը գրեթե լսելի չէ:

Журналисты бойкотировали заседание по делу о мере пресечения в отношении Роберта Кочаряна
Журналисты бойкотировали сегодняшнее заседание по делу о мере пресечения в отношении второго президента РА Роберта Кочаряна. Причиной послужили проблемы со звуком в зале.
Сегодня в 11.00 защитник Кочаряна Арам Орбелян приступил к изложению позиции по вопросу избрания меры пресечения своему подзащитному. Однако по другую сторону стеклянной перегородки его голос, как и голоса других участников судебного процесса, не был слышен. Попытки решить проблему оказались безуспешными, поэтому журналисты решили покинуть зал заседаний.
Для решения технической проблемы был объявлен перерыв. Через несколько минут судебные распорядители сообщили собравшимся в коридоре журналистам, что они могут освещать заседание из той части зала, где находятся участники судебного процесса.
Для представителей СМИ проблема была решена, а вот для желавших присутствовать на судебном заседании граждан ситуация не изменилась.