Դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի եղբոր որդիներին կալանավորեցին
Քիչ առաջ ԱԱԾ երկու աշխատակիցներ Կենտրոն-Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանից Երեւանի թիվ մեկ մեկուսարան տեղափոխեցին Գավառի բնակիչներ Արթուր եւ Արմեն Մարտիրոսյաններին, ովքեր նույն դատարանի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի եղբոր որդիներ են:
Ինչպես հաղորդում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, հիշյալ երիտասարդներին երկու ամսով կալանավորելու միջնորդությունը ներկայացրել է Հատուկ քննչական ծառայությունը: Դատավորի ազգականները մեղադրվում են ապօրինի զենք կրելու եւ Գավառի բնակիչ «Կոկո» մականվամբ Հակոբ Հովհաննիսյանի եւ նրա որդու` Հովսեփ Հովհաննիսյանի նկատմամբ մահափորձ կատարելու մեջ:
Դեպքը տեղի է ունեցել 2009 թվականի նոյեմբերի 9-ին Գավառի «Պարտեզ» խանութի մոտ: Կալանավորվածները, դատավոր ազգականը լինելուց բացի, Գավառի քաղաքապետ Գուրգեն Մարտիրոսյանի հորեղբոր որդիներն են:
Նույն գործով կալանավորվել է նաեւ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Հատկապես կարեւորագույն գործերով վարչության ՀԿԳ ավագ քննիչ Վահան Խանզադյանը:
Դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը հանրությանն ավելի շատ հայտնի է «7-ի գործով», որով դատապարտվեցին ընդդիմության 7 ներկայացուցիչներ:

Арестованы племянники судьи Мнацакана Мартиросяна
Только что сотрудники Службы национальной безопасности доставили из изолятора номер 1 Еревана в суд общей юрисдикции административных столичных районов Кентрон и Норк-Мараш жителей города Гавара Артура и Армена Мартиросянов. Молодые люди являются сыновьями брата судьи Мнацакана Мартиросяна.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, ходатайство о двухмесячном аресте братьев Мартиросянов представила Специальная следственная служба. Племянники судьи обвиняются в ношении незаконного оружия и совершении покушения на жителя Гавара Акопа Ованнисяна по кличке Коко и его сына Овсепа Ованнисяна.
Преступление было совершено 9 ноября 2009 г. у магазина "Партез" в Гаваре. Арестованные являются не только племянниками судьи, но и двоюродными племянниками мэра Гавара Гургена Мартиросяна.
По этому делу арестован также старший следователь управления по особо важным делам главного следственного управления Полиции РА Ваан Ханзадян.