Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Զելենսկիին՝ Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Ավանդական բարեկամության վրա խարսխված հայ-ուկրաինական կապերը շարունակաբար զարգացել են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր: Միաժամանակ պետք է նշեմ, որ երկուստեք հարաբերություններում առկա զգալի ներուժն իրացված չէ:
Հայաստանը պատրաստակամ է խորացնել և ընդլայնել հայ-ուկրաինական միջպետական հարաբերությունները փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով երկկողմ համագործակցությունը կարող ենք բարձրացնել որակական նոր մակարդակի՝ ի շահ մեր ժողովուրդների ու երկրների:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ վերահաստատել Հայաստան այցելելու հրավերս: Մաղթում եմ նորանոր հաջողություններ Ձեր երազանքի Ուկրաինան կերտելու գործում, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Володимиру Зеленскому в связи со вступлением в должность президента Украины
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Украины Володимиру Зеленскому в связи со вступлением в должность. В послании, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас со вступлением в должность президента Украины.
Oснованные на традиционной дружбе aрмяно-украинские связи продолжительно развивались с момента установления дипломатических отношений. Вместе с тем должен отметить, что значительный потенциал в двусторонних отношениях не реализован.
Армения готова углублять и расширять армяно-украинские межгосударственные отношения во всех областях, представляющих взаимный интерес. Надеюсь, что совместными усилиями мы сможем поднять двустороннее сотрудничество на качественно новый уровень во благо наших народов и стран.
Пользуясь случаем, я хотел бы вновь подтвердить свое приглашение посетить Армению. Желаю Вам новых успехов в построении Украины Вашей мечты, а дружественному украинскому народу - мира и благополучия”.