Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին Վրաստանի ազգային տոնի՝ Պետական անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
Դարերի խորքից եկող հայ-վրացական բարեկամական կապերը մշտապես աչքի են ընկել փոխադարձ հարգանքով և վստահությամբ, ինչն այսօր ամուր հիմք է մեր բազմաոլորտ օրակարգն առավել զարգացնելու և ընդլայնելու համար:
Այդ առիթով բարձր եմ գնահատում մեր միջև պարբերաբար տեղի ունեցող հանդիպումներն ու քննարկումները, որոնք իրապես նոր որակ և բովանդակություն են հաղորդում մեր փոխգործակցությանը։ Վստահ եմ, որ հայ-վրացական ներկայիս բարձր մակարդակի հարաբերությունները կշարունակեն ծառայել ի շահ մեր ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ ամենայն բարիք և նորանոր հաջողություններ, իսկ Վրաստանի եղբայր ժողովրդին՝ երջանկություն, բարօրություն և առաջընթաց»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Мамуке Бахтадзе по случаю национального праздника страны
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Мамуке Бахтадзе по случаю национального праздника страны. В послании, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Грузии с национальным праздником - Днем восстановления независимости Грузии.
Исходящие из глубины веков армяно-грузинские дружественные отношения всегда отличались взаимным уважением и доверием, что сегодня является прочной основой для развития и расширения нашей многоаспектной повестки.
В этой связи я высоко ценю наши периодические встречи и обсуждения, которые придают поистине новое качество и содержание нашему сотрудничеству. Уверен, что нынешний высокий уровень армяно-грузинских отношений продолжит служить общим интересам наших народов.
Желаю Вам всяческих благ и новых успехов, а дружественному народу Грузии - счастья, процветания и прогресса”.