Կառավարությունը «Ազգային երգ ու պարի ակադեմիա»-ին մոտ 8 մլն դրամ տրամադրեց
Կառավարությունը «Ազգային երգ ու պարի ակադեմիա» կրթամշակութային հիմնադրամին մոտ 8 միլիոն դրամ տրամադրեց՝ բնականոն գործունեությունը շարունակելու համար։
Կրթության և գիտության նախարարության հաղորդմամբ՝ կրթամշակութային հիմնադրամի առաքելությունն է ուսումնասիրել, ուսուցանել ու հանրայնացնել ազգային երգերն ու պարերը։
Նախարարությունն ու «Ազգային երգ ու պարի ակադեմիա» կրթամշակութային հիմնադրամը 2016 թվականի հուլիսին կնքել են փոխըմբռնման հուշագիր, որով հիմնադրամը հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում իրականացնում է «Ազգային երգ ու պար» առարկայի ներդրման գործընթաց։

Академия национальной песни и танца получит 8 млн драмов
Правительство выделило Культурно-образовательному фонду “Академия национальной песни и танца” около 8 млн драмов на продолжение деятельности.
По сообщению Министерства образования и науки, миссия Культурно-образовательного фонда состоит в изучении и популяризации национальных песен и танцев.
В июле 2016 г. министерство и Культурно-образовательный фонд подписали меморандум о взаимопонимании, в соответствии с которым фонд осуществляет в общеобразовательных учебных заведениях процесс внедрения предмета “Национальная песня и танец”.