Ճանապարհների հիմնանորոգման համար կառավարությունը 3,9 միլիարդ դրամ հատկացրեց
Կառավարությունը ճանապարհների հիմնանորոգման համար տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը 3 միլիարդ 95 միլիոն դրամ հատկացրեց։
Նախարարության հաղորդմամբ՝ պետական բյուջեով պետական նշանակության ավտոճանապարհների հիմնանորոգման համար իրենց հատկացվել է 237 մլն դրամ, իսկ կառավարությանը` 8,4 մլն դրամ:
Սակայն հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ այժմ 5 օբյեկտների մասով ևս առկա են նախագծա-նախահաշվային փաստաթղթերը, անհրաժեշտ է կրկին կատարել բյուջետային վերաբաշխում 3,95 մլրդ դրամի չափով։ Դրանից 3 միլիարդ 89 միլիոն դրամը շինարարական, հեղինակային հսկողության և տեխնիկական հսկողության աշխատանքների համար կհատկացվի, իսկ 1,5 մլն դրամը` Մ-4, Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի հենապատերի վերականգնման և վերանորոգման նպատակով նախագծային աշխատանքների պատվիրման համար:
Նախարարության հաղորդմամբ՝ ընդհանուր առմամբ կհիմնանորոգվի 31.58 կմ ավտոճանապարհ։ Սակայն հաշվի առնելով ժամանակի սղությունը և շինարարական աշխատանքների սեզոնային բնույթը՝ շինարարական և տեխնիկական հսկողության աշխատանքները նախարարությունը նախատեսում է անցկացնել հրատապ բաց մրցույթով։

3,9 млрд драмов – на ремонт автодорог
Министерство транспорта, связи и информационных технологий получит 3 млрд 95 млн драмов на ремонт дорог. Такое решение было принято на сегодняшнем заседании правительства.
По сообщению Минсвязи, для капитального ремонта автодорог государственного значения из госбюджета было выделено 237 млн драмов, еще 8,4 млн предоставило правительство.
Однако учитывая то обстоятельство, что в настоящее время имеются проектно-сметные документы по пяти новым объектам, появилась необходимость в выделении еще 3,95 млрд драмов. Из них 3 млрд 89 млн предусмотрены на работы по авторскому надзору и техническому контрою за строительством, 1,5 млн – на восстановление и ремонт опорных стен на межгосударственной автотрассе М4 – Ереван-Севан-Иджеван-граница с Азербайджаном.