Մանվել Գրիգորյանը գրություն է ուղարկել դատարան
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի, քիչ առաջ ստացել է երկու գրություն. մեկը՝ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանից, մյուսը՝ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկից:
Հիշեցնենք, որ այսօր նշանակված նիստին Մանվել Գրիգորյանը չէր ներկայացվել դատարան, և դատարանը բանավոր կերպով տեղեկացվել էր, որ պատճառը Գրիգորյանի առողջական խնդիրներն են: Դատական նիստն ընդմիջվել էր՝ մինչև կստացվեին կալանավորի առողջության վերաբերյալ փաստաթղթերը:
Երբ նիստը վերսկսվեց, դատավորն ընթերցեց Դատապարտյալների հիվանդանոցից և Գրիգորյանից ստացված գրությունները:
«Մանվել Գրիգորյանը ենթակա չէ տեղափոխման»,- ասված էր Դատապարտյալների հիվանդանոցից ստացված գրության մեջ:
«Գտնվում եմ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում, առողջական վիճակից ելնելով՝ չեմ կարող ներկայանալ դատական նիստին»,- գրել էր Մանվել Գրիգորյանը՝ հայտնելով, որ մանրամասները կներկայացնեն իր պաշտպանները:

Манвел Григорян прислал в суд записку
Ереванский суд общей юрисдикции под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна немногим ранее получил две записки: одну от бывшего депутата Национального Собрания Манвела Григоряна, вторую – из уголовно-исполнительного учреждения “Больница для осужденных”.
Напомним, что М.Григорян не явился на судебное заседание по своему делу. Суд в устной форме был извещен о том, что причиной неявки являются проблемы со здоровьем подсудимого. В заседании был объявлен перерыв для получения документов о состоянии здоровья М.Григоряна.
После возобновления судебного заседания судья зачитал записки, полученные из “Больницы для осужденных” и от Манвела Григоряна.
В записке от УИУ “Больница для осужденных” сообщалось, что “Манвел Григорян не подлежит транспортировке”.
В записке М.Григоряна говорилось: “Нахожусь в УИУ “Больница для осужденных”. Исходя из состояния своего здоровья, не могу явиться на судебное заседание”.