Նամականիշ՝ նվիրված «Սպորտ. Հայ անվանի ֆուտբոլիստներ. Հենրիխ Մխիթարյան» թեմային
2019 թվականի հունիսի 4-ին Տեխնիկական կենտրոն-ֆուտբոլային ակադեմիայի շենքում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Սպորտ. Հայ անվանի ֆուտբոլիստներ. Հենրիխ Մխիթարյան» թեմային: Այս մասին տեղեկացնում են «Հայփոստ» ՓԲԸ-ից։
450 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Կանադայի “Lowe Martin Group” տպագրատանը՝ 40 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայ անվանի ֆուտբոլիստ, Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Հայաստանի հավաքականի մարզաշապիկով: Հ. Մխիթարյանի դիմանկարը կատարված է համակարգչային գրաֆիկայի եղանակով:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության փոխնախարար Գեղամ Վարդանյանը, Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Հենրիխ Մխիթարյանը ծնվել է 1989 թվականի հունվարի 21-ին Երևանում՝ Մարինա Թաշչյանի և 1980-ականների Երևանի «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի հայտնի հարձակվող Համլետ Մխիթարյանի ընտանիքում։ Ներկայումս Մխիթարյանը հանդես է գալիս անգլիական Պրեմիեր լիգայի «Արսենալ» ակումբում որպես կիսապաշտպան։ 2012 թ.-ին Մխիթարյանը արժանացել է Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչմանը: 2017 թ.-ին Մխիթարյանը Հայաստանի Հանրապետության նախագահի կողմից պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով:
Հ. Մխիթարյանը ութ անգամ դարձել է Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ (2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 թվականներին)։ Նա Հայաստանի ազգային հավաքականի պատմության լավագույն ռմբարկուն է՝ 82 խաղում 27 խփած գնդակով։

The following was released by HayPost CJSC.
On June 4, 2019, one postage stamp dedicated to the theme “Sport. Armenian famous footballers. Henrikh Mkhitaryan” was cancelled and put into circulation by HayPost CJSC at the Technical Center-Football Academy.
The postage stamp, with a nominal value of 450 AMD, was printed at the “Lowe Martin Group” printing house in Canada, with a print-run of 40,000. HayPost's chief designer Vahagn Mkrtchyan designed the stamp.
The postage stamp depicts the famous Armenian footballer, the captain of the Armenian national football team Henrikh Mkhitaryan wearing the T-shirt of the Armenian national football team. The portrait of H. Mkhitaryan is made in digital art manner.
The postage stamp was cancelled by the Deputy Minister of High-Technological Industry of the Republic of Armenia Gegham Vardanyan, the captain of the Armenian national football team Henrikh Mkhitaryan, the Chairman of the Board of “HayPost” CJSC Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.
Henrikh Mkhitaryan was born on January 21, 1989 in Yerevan, to the family of Marina Tashchyan and the prominent forward the 1980s Ararat football club Hamlet Mkhitaryan. Mkhitaryan currently plays in the English Premier League's Arsenal club . In 2012 Mkhitaryan was awarded the title of Honorary Citizen of Yerevan. In 2017 Mkhitaryan was awarded the first class medal of “Services to the Motherland” by the President of the Republic of Armenia.
Mkhitaryan has become the Armenian Player of the Year eight times (in 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017). He is the top goalscorer of the Armenian national football team with 27 goals in 82 games.