Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 6-7-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Վարչապետը կմասնակցի Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին և հանդես կգա ելույթով:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Նախատեսվում են վարչապետի այլ հանդիպումներ երկրների առաջնորդների, կառավարությունների ներկայացուցիչների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, հանդես կգա մամուլի ասուլիսով: Այս մասին հայտնում է վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Премьер-министр Никол Пашинян с рабочим визитом посетит Российскую Федерацию
Премьер-министр Никол Пашинян 6-7 июня с рабочим визитом посетит Российскую Федерацию. Премьер-министр примет участие в Петербургском международном экономическом форуме и выступит с речью.
В рамках визита премьер-министр Пашинян проведет встречу с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным. Запланированы также другие встречи премьер-министра с руководителями государств, представителями правительств и главами международных организаций.
Никол Пашинян проведет встречу с представителями армянской общины Санкт-Петербурга, даст пресс-конференцию.