Վարչապետն իսլամական Էյդ ալ Ֆիթր սրբազան տոնի կապակցությամբ շնորհավորել է մի շարք երկրների ղեկավարներին և առաջնորդներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իսլամական Էյդ ալ Ֆիթր սրբազան տոնի կապակցությամբ շնորհավորել է մի շարք երկրների ղեկավարներին և առաջնորդներին:
Ինչպես տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը, վարչապետն իր բարեմաղթանքներն է հղել Օմանի Սուլթանության սուլթանին, Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավորին, Բահրեյնի Թագավորության թագավորին, Մարոկկոյի Թագավորության թագավորին, Կատարի Պետության էմիրին, Թունիսի Հանրապետության նախագահին, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահին և վարչապետին, Քուվեյթի Պետության էմիրին և վարչապետին, Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության թագաժառանգին, Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահին, Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահին, Լիբանանի Հանրապետութան վարչապետին, Իրաքի Հանրապետության վարչապետին:

Никол Пашинян направил поздравления главам и лидерам ряда стран по случаю священного мусульманского праздника Ид-аль-Фитр
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравления главам и лидерам ряда стран по случаю священного мусульманского праздника Ид-аль-Фитр.
В частности, премьер-министр направил поздравления и добрые пожелания султану Султаната Оман, королю Иорданского Хашимитского Королевства, королю Королевства Бахрейн, королю Королевства Марокко, эмиру Государства Катар, президенту Республики Тунис, президенту и премьер-министру Объединенных Арабских Эмиратов, эмиру и премьер-министру Государства Кувейт, наследному принцу Королевства Саудовской Аравии, президенту Арабской Республики Египет, президенту Сирийской Арабской Республики, премьер-министру Ливанской Республики, премьер-министру Республики Ирак.