Խարկովում կանցկացվի 10-րդ «Արևելք-Արևմուտք, նախագծում և թեստավորում» սիմպոզիումը
Սկսվել են 10-րդ հոբելյանական «Արևելք-Արևմուտք, նախագծում և թեստավորում» սիմպոզիումի՝ East-West Design & Test Symposium-ի (IEEE EWDTS’ 2012) նախապատրաստական աշխատանքները: Սիմպոզիումը կանցկացվի սեպտեմբերի 14-17-ը:
Սիմպոզիումի հիմնական նպատակն է էլեկտրոնային սխեմաների և համակարգերի նախագծման, նախագծման ավտոմատացման և թեստավորման ոլորտում Արևելյան և Արևմտյան Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի, ինչպես նաև աշխարհի այլ հատվածների մասնագետների և գիտնականների միջև փորձի փոխանակումը:
Սիմպոզիումը, ըստ ավանդույթի, տեղի է ունենում Սև ծովի և Բալթիկ ծովի ավազանների և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջաններում: Այս տարի սիմպոզիումը կանցկացվի Ուկրաինայի Խարկով քաղաքի ամենամեծ գիտական, արդյունաբերական կենտրոններից մեկում՝ Խարկովի ռադիոէլեկտրոնիկայի ազգային համալսարանում:
Կազմկոմիտեն հրավիրում է մասնակցելու և ներդրում ունենալու EWDTS 2012 սիմպոզիումին, որը ներառում է (սակայն չի սահմանափակվում) հետևյալ թեմաները. անալոգային, խառը ազդանշանային և ռադիոհաճախականային թեստավորում, վերլուծություն և օպտիմալացում, վեկտորների ավտոմատ գեներացում և համակարգային մակարդակի թեստավորում, ներկառուցված ինքնաթեստավորում, սխալների հետազոտում և դիագնոստիկա և այլն:
Սիմպոզիումի մասնակցության համար դիմումներ ներկայացնելու վերջնաժամկետը 2012 թ. հունիսի 15-ն է, դիմումի ընդունման մասին ծանուցման ժամկետը 2012թ. օգոստոսի 1-ն է: Դիմումների մասին տեղեկատվություն կարելի է ստանալ հետևյալ կայքից http://www.ewdtest.com/conf:
Կազմակերպող հանձնաժողովի հասցե. Պրֆ. Վլադիմիր Հահանով, նախագծման ավտոմատացման դեպարտամենտ, Խարկովի ռադիոէլեկտրոնիկայի ազգային Համալսարան, Լենինի պող. 14, Խարկով, 61166, Ուկրանիա: Հեռ. +380-57-702-13-26, E-mail: [email protected] :

В Харькове пройдет 10-ый East-West Design & Test Symposium
Цель симпозиума ­– расширение международного сотрудничества и обмен опытом между ведущими учеными Западной и Восточной Европы, Северной Америки и других стран в области автоматизации проектирования, тестирования и верификации электронных компонентов и систем.
Симпозиум проводится, как правило, в странах бассейнов Черного и Балтийского морей, Центральной Азии. Симпозиум будет проходить в Харькове – крупнейшем научном и образовательном центре Украины. Местом проведения EWDTS-2012 является Харьковский национальный университет радиоэлектроники.
Оргкомитет приглашает ученых, аспирантов и студентов принять участие в работе международного симпозиума EWDTS-2012, в рамках которого будут рассматриваться научные работы по следующим тематическим направлениям: тестирование аналоговых, аналого-цифровых и радиочастотных устройств, анализ и оптимизация проектов, автоматическая генерация тестов и высоко-уровневое тестирование, встроенное самотестирование, oтладка и диагностика проектов и.т.д.
Срок подачи докладов: 15 июня 2012
Итоги рецензирования: 1 августа 2012
Регистрация докладов: http://www.ewdtest.com/conf
Адрес оргкомитета: проф. Владимир Хаханов, кафедра Автоматизации проектирования вычислительной техники Харьковского национального университета радиоэлектроники, пр. Ленина, 14, Харьков, 61166, Украина. Тел.: +380-57-702-13-26, E-mail: [email protected]