Քոչարյանի բողոքների գործով դատավորը մերժեց իրեն ներկայացված ինքնաբացարկի բոլոր միջնորդությունները
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանը քիչ առաջ մերժեց երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով իրեն ներկայացված ինքնաբացարկի միջնորդությունները: Որոշում կայացնելու համար Դանիելյանը խորհրդակցական սենյակ էր հեռացել հունիսի 14-ին: Այսպիսով, գործով ներկայացված բողոքները կշարունակի քննել Արմեն Դանիելյանը:
Նշենք, որ դատավորին տարբեր հիմքերով ինքնաբացարկի միջնորդություններ են ներկայացրել Քոչարյանի, ՊՆ նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի, ՀԱՊԿ նախկին գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի պաշտպանները, տուժողի ներկայացուցիչ, փաստաբան Սեդա Սաֆարյանը:
Հիշեցնենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Արմեն Դանիելյանի, հունիսի 12-ից քննում է Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքն անձնական երաշխավորությամբ փոխելու, նրա մասնակցությամբ Մարտի 1- գործի վարույթը կասեցնելու և Սահմանադրական դատարան դիմելու որոշման դեմ Դատախազության և տուժող կողմի բողոքները:

Судья по делу Кочаряна отклонил ходатайство о своем самоотводе
Судья Апелляционного уголовного суда Армен Даниелян немногим ранее отклонил ходатайтство защитников второго президента Роберта Кочаряна о своем самоотводе. 14 июня судья удалился в совещательную комнату для принятия решения. Таким образом, жалобы по данному делу будет рассматривать Армен Даниелян.
Отметим, что ходатайства о самоотводе судьи на различных основаниях представили защитники Р.Кочаряна, бывшего министра обороны Сейрана Оганяна, бывшего генсека ОДКБ Юрия Хачатурова, а также представитель потерпевшего, адвокат Седа Сафарян.
Напомним, что Апелляционный уголовный суд под председательством Армена Даниеляна с 12 июня рассматривает жалобы прокуратуры и потерепвшей стороны на решения об освобождении Кочаряна под личное поручительство действующего и бывшего президентов Арцаха, о прекращении производства дела о событиях 1 марта 2008 г. и обращении в Конституционный суд.