Նախկին պատգամավորի ընկերությանը Կառավարությունը 26 միլիոն դրամի արտոնություն տվեց
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության նախկին պատգամավոր Մելիք Մանուկյանին պատկանող ընկերությունն այսօր Կառավարության կողմից 26 միլիոն դրամի արտոնություն ստացավ: «Մանուկյան կոնյակի գործարան» ընկերությունը Իտալիայից Հայաստան կներմուծի սարքավորումներ՝ մաքսատուրքի վճարներից ազատվելով:
Ներմուծվող սարքավորումների արժեքը մոտ 277 միլիոն դրամ է: Դրանք կօգտագործվեն խաղողի և մրգային գինիների, կոնյակի և մրգային օղիների արտադրությունում:
Կառավարության հաղորդմամբ՝ ընկերությունը արդեն իսկ իրականացրել է 1 մլրդ 540 մլն դրամի ներդրում: Նախատեսում է ծրագրի շրջանակում իրականացնել ևս 1.3 մլրդ դրամի ներդրում` սարքավորումների ձեռքբերման և շինարարական աշխատանքների համար: Հետաքրքիր է, որ ընկերությունն այժմ ունի 4 աշխատատեղ, սակայն խոստացել է ներդրումային ծրագրի շրջանակում ստեղծել 42 նոր աշխատատեղ՝ 260 հազար դրամ միջին աշխատավարձով։

Компания бывшего депутата НС получит таможенную льготу на 26 млн драмов
Правительство на своем сегодняшнем заседании предоставило компании бывшего депутата парламентской фракции “Процветающая Армения” Мелика Манукяна льготу на сумму 26 млн драмов. Компания “Коньячный завод “Манукян” при импорте оборудования из Италии в Армению будет освобождена от уплаты таможенной пошлины.
Импортируемое оборудование, стоимость которого составляет около 277 млн драмов, будет использовано в производстве виноградных и фруктовых вин, коньяка, фруктовой водки. .
По сообщению правительства, компания уже осуществила инвестиции в размере 1 млрд 540 млн драмов. В рамках программы предусмотрено инвестировать еще 1.3 млрд драмов с целью приобретения оборудования и выполнения строительных работ.
В настоящее время в компании имеется четыре рабочих места, однако руководство обещало в рамках инвестиционной программы создать 42 новых рабочих места со средней зарплатой 260 тыс. драмов.