Վարչապետը շնորհավորել է Եվրոպայի խորհրդի նորընտիր գլխավոր քարտուղարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եվրոպայի խորհրդի նորընտիր գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչին: Այս մասին հաղորդում է վարչապետի պաշտոնական կայքը: Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգարժան տիկին Պեյչինովիչ Բուրիչ,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և հայտնում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության գործուն աջակցությունը Ձեր բարձր առաքելության հաջող իրականացման գործում։
Վստահ եմ, որ Ձեր մասնագիտական բարձր ունակությունները և հարուստ փորձը լավագույնս կծառայեցնեք կազմակերպության հետագա բարեփոխումների իրագործմանն ու արդի մարտահրավերների հաղթահարմանը՝ երաշխավորելով մեր ընդհանուր արժեհամակարգի հարատևումը։
Բարձր ենք գնահատում Եվրոպայի խորհրդի դերը Հայաստանում ժողովրդավարական հաստատությունների շարունակական ամրապնդման նպատակով իրականացվող համապարփակ բարեփոխումներում։
Երևանում վերջերս պաշտոնապես մեկնարկած Հայաստան-Եվրոպայի խորհուրդ 2019-2022 թթ. Գործողությունների ծրագիրը մեր սերտ համագործակցության հաջողված օրինակներից է, որի շրջանակներում ԵԽ-ի խորհրդատվական աջակցությամբ նախատեսված են Հայաստանի Հանրապետության դատաիրավական համակարգի լայնածավալ բարեփոխումները։
Վերահաստատում եմ Եվրոպայի խորհրդի հետ արդյունավետ համագործակցությունը շարունակելու մեր վճռականությունը և ակնկալում մոտ ապագայում Ձեզ հյուրընկալել Հայաստանում»:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent the following congratulatory message to newly elected Secretary General of the Council of Europe Marija Pejčinović Burić. The message reads, in part:
Dear Mrs. Pejčinović Burić,
I cordially congratulate you on being elected Secretary General of the Council of Europe and assure you that the Government of the Republic of Armenia will actively support you in the exercise of your highly responsible mission.
I am convinced that you will make the best possible use of your professional skills and long experience in implementing organizational reforms and defying the emerging challenges to guarantee the durability of our shared values.
We highly appreciate the role played by the Council of Europe in supporting the comprehensive reforms underway in Armenia, which seek to strengthen democratic institutions in our country.
Officially launched in Yerevan not so long ago, the Armenia-Council of Europe Action Plan for 2019-2022 is a successful example of our close cooperation, which envisages large-scale judicial reforms with the advisory support of the Council of Europe.
Reiterating our strong commitment to continued fruitful cooperation with the Council of Europe, I look forward to hosting you in Armenia in the near future.”