Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Գլենդելի քաղաքապետ Արա Նաջարյանին
Վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Գլենդելի քաղաքապետ Արա Նաջարյանին: Վարչապետը ողջունել է Արա Նաջարյանի այցը Հայաստան և նշել, որ մեր երկրում քաղաքական փոփոխությունների պայմաններում սփյուռքի հետ հարաբերությունների հաստատման համար բացվել են նոր հնարավորություններ։ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Հայաստանը պետք է էլ ավելի ամրապնդի սփյուռքի հետ կապերը և Գլենդելն այդ գործում կարևոր դերակատարում ունեցող կենտրոններից մեկն է:
Իր հերթին, Արա Նաջարյանը նշել է, որ սփյուռքը ոգեշնչվել է նոր Հայաստանով: Գլենդելի քաղաքապետը տեղեկացրել է, որ տեղի ունեցող փոփոխությունների արդյունքում բազմաթիվ սփյուռքահայերի համար հայրենիքում ստեղծվել են ապրելու և գործարարությամբ զբաղվելու անհրաժեշտ պայմաններ։ Ըստ պարոն Նաջարյանի՝ այժմ սփյուռքահայերի մոտ մեծ վստահություն կա Հայաստանի կառավարության նկատմամբ և սփյուռքում ուրախ են, որ Հայաստանը գտնվում է հուսալի ձեռքերում։ Նա հատուկ ողջունել է Զարեհ Սինայնանին Սփյուռքի հարցերով Գլխավոր հանձնակատարի պաշտոնում նշանակումը:
Հանդիպման ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը և Արա Նաջարյանը քննարկել են Հայաստանի ապագային, կառավարության նպատակներին և Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր։

Премьер-министр Никол Пашинян принял мэра Глендейла Ара Наджаряна
Премьер-министр Никол Пашинян принял мэра Глендейла Ара Наджаряна. Премьер-министр приветствовал визит Ара Наджаряна в Армению и отметил, что в условиях политических изменений в нашей стране созданы новые возможности для установления отношений с диаспорой. По словам Никола Пашиняна, Армения должна еще более укреплять связи с диаспорой, а Глендейл является одним из крупных центров, играющих в этом деле важную роль.
В свою очередь, Ара Наджарян отметил, что диаспора воодушевлена новой Арменией. Мэр Глендейла сообщил, что в результате произошедших изменений для многих армян диаспоры на Родине созданы необходимые условия для жизни и ведения бизнеса. По словам г-на Наджаряна, сейчас армяне диаспоры доверяют правительству Армении и рады, что Армения находится в надежных руках. Он особо приветствовал назначение Заре Синаняна главным комиссаром по делам диаспоры.
В ходе встречи Никол Пашинян и Ара Наджарян обсудили вопросы, связанные с будущим Армении, целями правительства и укреплением отношений Армения-диаспора.