«Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհուրդ»-ը լուծարվեց
Նշենք, որ խորհուրդը ստեղծվել է Կառավարության 2015 թվականի փետրվարի 19-ի որոշմամբ՝ որպես հակակոռուպցիոն ինստիտուցիոնալ համակարգի հիմնական մարմին:
«Այդուհանդերձ, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որդեգրած քաղաքականության հիման վրա նախատեսվում է ստեղծել անկախության համապատասխան երաշխիքներով օժտված հակակոռուպցիոն կանխարգելիչ և իրավապահ մարմին»,- հայտնել է Արդարադատության նախարարությունը։
«Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդին» կփոխարինի վարչապետի գլխավորած «Հակակոռուպցիոն քաղաքականության խորհուրդը», որը կլինի հակակոռուպցիոն քաղաքականությանն առնչվող հարցերի քննարկման հարթակ:

Совет по борьбе с коррупцией распущен
Правительство на своем сегодняшнем заседании приняло решение распустить Совет по борьбе с коррупцией.
Совет был создан по решению правительства от 19 февраля 2015 г. в качестве основного органа антикоррупционной институциональной системы.
“На основе политики, которую проводит правительство Республики Армения, предусматривается создать наделенный соответствующими гарантиями независимости антикоррупционный превентивный и правоохранительный орган”,- сообщает Министерство юстиции.
Совет по борьбе с коррупцией сменит возглавляемый премьер-министром Совет по антикоррупционной политике, который станет площадкой для обсуждения вопросов, касающихся антикоррупционной политики.