8 մլն դրամ` ԱԺ պատգամավորների աշխատասենյակների վերանորոգման համար
Այս տարվա հուլիսի 2-ից խորհրդարանում վերանորոգման աշխատանքներ են: Պատգամավորների և ԱԺ աշխատակազմի սենյակների վերանորոգման համար նախապես պլանավորվել է պետական բյուջեից հատկացնել 8 մլն դրամ:
Այս մասին «Հետք»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնել են խորհրդարանից:
Վերանորոգվում են «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Թագուհի Ղազարյանի, Կարեն Համբարձումյանի, Էդգար Առաքելյանի, Վահե Հովհաննիսյանի, Արսեն Ջուլֆալակյանի, Սոնա Ղազարյանի, Հռիփսիմե Գրիգորյանի, Արտաշես Պետրոսյանի, Մերի Գալստյանի, Լիլիթ Ստեփանյանի, Վիկտոր Ենգիբարյանի, Սիփան Փաշինյանի, Վաղարշակ Հակոբյանի, Սոֆիա Հովսեփյանի, Վարդան Աթաբեկյանի, Գևորգ Պապոյանի, Համազասպ Դանիելյանի, Հայկ Սարգսյանի, Եղիշե Սողոմոնյանի, Արթուր Հովհաննիսյանի, Հովհաննես Հովհաննիսյանի, Ռուստամ Բաքոյանի, Անուշ Բեղլոյանի, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Վահե Էնֆիաջյանի, Տիգրան Ուրիխանյանի, Արտյոմ Ծառուկյանի, Գևորգ Պետրոսյանի, Վարդան Վարդանյանի, Արթուր Դալլաքյանի աշխատասենյակները և մի քանի այլ սենյակներ:
Խորհրդարանի աշխատակազմից հայտնել են, որ աշխատասենյակների համար նոր կահույք ձեռք չի բերվել:
Մեր հարցին, թե ինչպես է որոշվել` որ սենյակներն են վերանորոգվելու, ԱԺ լրատվական վարչությունից պատասխանել են. «Իրականացվել է աշխատասենյակների նորոգման անհրաժեշտության գնահատում և որոշվել է վերանորոգել ոչ բարվոք վիճակում գտնվող աշխատասենյակները»:
Վերանորոգման ծառայությունը մատուցում է «Դավիթ 1» ՍՊԸ-ն: ԱԺ-ից հայտնում են, որ գնացուցակ է պահանջվել մի քանի ընկերություններից, և դրանց միջև ընտրություն է կատարվել՝ հաշվի առնելով գին-որակ հարաբերակցությունը: Վերանորոգումն իրականացվում է բյուջեի «Շենքերի և կառույցների ընթացիկ նորոգում և պահպանում» տողով:

8 млн драмов на ремонт кабинетов депутатов НС
Со 2-го июля этого года в Национальном Собрании ведутся ремонтные работы. На ремонт кабинетов депутатов и персонала НС было предусмотрено выделить 8 млн драмов. Об этом Hetq.am сообщили в парламенте.
Ремонтируются кабинеты следующих депутатов фракции “Мой шаг”: Тагуи Казарян, Карена Амбарцумяна, Эдгара Аракеляна, Ваге Ованнисяна, Армена Джулфалакяна, Сона Казарян, Рипсиме Григорян, Арташеса Петросяна, Мери Галстян, Лилит Степанян, Виктора Енгибаряна, Сипана Пашиняна, Вагаршака Акопяна, Софьи Овсепян, Вардана Атабекяна, Геворка Папояна, Амазаспа Даниеляна, Айка Саргсяна, Егише Согомоняна, Артура Ованнисяна, Ованнеса Ованнисяна, Рустама Бабаяна, Ануш Беглоян; а также кабинеты депутатов фракции “Процветающая Армения” Ваге Энфиаджяна, Тиграна Уриханяна, Артема Царукяна, Геворка Петросяна, Артура Даллакяна и некоторых других.
Администрация НС отметила, что новая мебель для кабинетов не будет приобретена.
На вопрос, по какому принципу были выбраны подлежащие ремонту кабинеты, управление информации НС сообщило: “Была проведена оценка кабинетов с точки зрения необходимости ремонта”.
Ремонтные работы проводит ООО ”Давид 1”. Администрация НС потребовала расценки у нескольких компаний и выбрала ту, которая предложила наиболее оптимальное соотношение цены и качества.