ԿԲ փոխնախագահի 20.000 դոլարանոց նվերը՝ որդուն
Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը նախորդ տարի 20 հազար դոլար արժողությամբ «BMW 535 I» մակնիշի ավտոմեքենա է գնել և նվիրել 21-ամյա որդուն՝ Դավիթ Երիցյանին: Այս տեղեկությունը հրապարակված է ԿԲ նախագահի տեղակալի գույքի ու եկամուտների 2018թ. տարեկան հայտարարագրում:
Ըստ հայտարարագրի՝ Ներսես Երիցյանը նշված տարում ստացել է մոտ 37 մլն դրամ եկամուտ, որից 36 մլն 568 հազար դրամը աշխատավարձի չափն է:
Բացի եկամուտը՝ ԿԲ նախագահի տեղակալն ունի նաև դրամական միջոց: 2017թ. տարեվերջին նա ուներ մոտ 12 մլն դրամ, իսկ 2018-ին՝ 270 հազար դրամ, ինչպես նաև 345 հազար 500 ԱՄՆ դոլար:
Երիցյանը նախորդ տարի նաև ներդրումային ֆոնդերի փայեր է ձեռք բերել, որի ընդհանուր գինը տարեվերջին կազմել է 2 մլն 775 հազար դրամ:
Ներսես Երիցյանի կնոջ՝ Նոնա Նահապետյանի եկամուտը կազմել է մոտ 24 մլն դրամ, որը գոյացել է վարձակալության դիմաց ստացված վճարից, իսկ հաշվին ունեցել է մոտ 2 մլն 329 հազար դրամ:

Зампредседателя ЦБ сделал сыну подарок стоимостью 20.000 долларов
Заместитель председателя Центрального банка Нерсес Ерицян в прошлом году подарил своему 21-летнему сыну, Давиду Ерицяну, новый автомобиль “BMW 535” стоимостью 20 тысяч долларов.
Это сведение содержится в декларации об имуществе и доходах зампредседателя ЦБ за прошлый год.
Согласно декларации, в указанном году Нерсес Ерицян получил доход в размере 37 млн драмов, из которых 36 млн 568 тыс. составила его зарплата.
Помимо дохода Ерицян имеет денежные средства: в 2017 г. они составляли около 12 млн драмов, в 2018-ом - 270 тыс. драмов и 345 тыс. 500 долларов США.
Кроме того, в прошлом году Ерицян приобрел доли в активах инвестиционных фондов, общая стоимость которых к концу года составила 2 млн 775 тыс. драмов.
Доход жены Н.Ерицяна Ноны Наапетян составил около 24 млн драмов, который образовался за счет платежей за аренду. Также на своем счете Н.Наапетян имела около 2 млн 329 тыс.драмов.