Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետի և Արցախի նախագահի հանդիպումը
Վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ` Ստեփանակերտում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետը հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ։
Նիկոլ Փաշինյանը և Բակո Սահակյանը քննարկել են Հայաստանի և Արցախի միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ, մտքեր փոխանակել հայկական երկու պետությունների միջև փոխգործակցության հետագա ամրապնդման շուրջ։
Երեկոյան՝ ժամը 19:00-ին, Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում սկսվեց հանրահավաք, որի ժամանակ Հայաստանի վարչապետը հանդես եկավ ելույթով։
Վաղը՝ օգոստոսի 6-ին, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ստեփանակերտում կմասնակցի Համահայկական ամառային յոթերորդ խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությանը։

В Степанакерте состоялась встреча премьер-министра Армении и президента Арцаха
В Степанакерте премьер-министр Республики Армения провел встречу с президентом Республики Арцах Бако Саакяном.
Никол Пашинян и Бако Саакян обсудили широкий круг вопросов, касающихся сотрудничества между Арменией и Арцахом, обменялись мнениями о дальнейшем укреплении сотрудничества между двумя армянскими государствами.
Сегодня вечером, в 19:00, на площади Возрождения в Степанакерте состоится митинг, в ходе которого премьер-министр Армении выступит с речью.
Завтра, 6 августа, премьер-министр Никол Пашинян в Степанакерте примет участие в торжественной церемонии открытия 7-х Всеармянских летних игр.