Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Ղրղզստան
Վարչապետի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով, օգոստոսի 8-ի երեկոյան աշխատանքային այցով ժամանել է Ղրղզստանի Հանրապետություն՝ Իսիկ Կուլի շրջանի Չոլպոն-Ատա քաղաք։ Հայաստանն այս տարի նախագահում է ԵԱՏՄ մարմիններում, և օգոստոսի 9-ին Հայաստանի վարչապետը՝ որպես ԵԱՏՄ մարմիններում նախագահող երկրի ղեկավար, կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի աշխատանքներին։
«Իսիկ Կուլ» միջազգային օդանավակայանում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին դիմավորել են Ղրղզստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Զամիրբեկ Ասկարովը։
Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին Նիկոլ Փաշինյանը հանդես կգա բացման ելույթով։ Նախատեսվում է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանի համատեղ հայտարարությունը ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար, ինչպես նաև ԵԱՏՄ շրջանակում համագործակցության վերաբերյալ փաստաթղթերի ստորագրում և նամականիշի մարման արարողություն:
Աշխատանքային այցի շրջանակում նախատեսվում են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումները Ղրղզստանի նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովի և ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ։

Никол Пашинян с рабочим визитом прибыл в Кыргызстан
Премьер-министр Никол Пашинян вечером 8 августа с рабочим визитом прибыл в город Чолпон-Ата Кыргызской Республики для участия в очередном заседании Евразийского межправительственного совета. Армения председательствует в органах ЕАЭС, и 9 августа премьер-министр Армении как глава председательствующей в органах ЕАЭС страны примет участие в очередном заседании Евразийского межправительственного совета.
В международном аэропорту “Иссык-Куль"” премьер-министра Республики Армения встретил вице-премьер Кыргызской Республики Замирбек Аскаров.
На заседании Евразийского межправительственного совета премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян выступит с приветственным словом. Запланировано совместное заявление премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и председателя Евразийской экономической комиссии Тиграна Саркисяна для представителей СМИ, а также подписание документов в рамках сотрудничества в ЕАЭС и церемония гашения марки.
В рамках визита запланированы встречи премьер-министра Армении с президентом Кыргызской Республики Сооронбаем Жээнбековым и председателем правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым.
Никол Пашинян вместе с премьер-министрами стран-членов ЕАЭС также примет участие в открытии ежегодного международного музыкального фестиваля “Tengri Music Fest - 2019”.