Վարչապետն աշխատանքային ճաշ-հանդիպում է ունեցել Շվեդիայի խորհրդարանի պատվիրակության հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային ճաշի ձևաչափով հանդիպում է ունեցել Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի՝ Ռիկսդագի նախագահ Անդրեաս Նորլենի և նրա գլխավորած պատվիրակության հետ: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը: Պատվիրակության կազմում են Շվեդիայի խորհրդարանի փոխխոսնակները և բոլոր խմբակցությունների ղեկավարները:
Վարչապետն առանձնազրույց է ունեցել Շվեդիայի խորհրդարանի խոսնակի հետ, ապա կայացել է ընդլայնված կազմով հանդիպումը պատվիրակության անդամների հետ:
Քննարկվել են Հայաստան-Շվեդիա հարաբերությունների օրակարգին և զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է եղել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցությանը, այդ թվում նաև՝ Եվրոպական միության շրջանակում հայ-շվեդական կապերի խորացման հեռանկարներին:
ՀՀ վարչապետը և Շվեդիայի խորհրդարանի պատվիրակության ներկայացուցիչները մտքեր են փոխանակել Հայաստանում տարբեր ոլորտներում տեղի ունեցող բարեփոխումների, ժողովրդավարության ամրապնդման, Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների զարգացման շուրջ:

Pashinyan Meets with Swedish Parliament Delegation
Prime Minister Nikol Pashinyan today met with Speaker of the Parliament (Riksdag) of the Kingdom of Sweden Andreas Norlén and his delegation in the format of a working lunch. The delegation comprises the Deputy Speakers of the Swedish Riksdag and the heads of all parliamentary factions.
The Premier’s private talks with the Riksdag Speaker were followed by an enlarged meeting with the members of the delegation.
Issues of bilateral agenda and development prospects were discussed during the meeting. Reference was made to bilateral and multilateral cooperation and the prospects for the deepening of Swedish-Armenian relations within the European Union.
The Prime Minister of Armenia and the Riksdag representatives exchanged views on the reforms being implemented in Armenia, the furtherance of democracy and EU-Armenia relations.