Արմավիրի մարզպետն ու փոխմարզպետը՝ զինվորական ծառայությունից ազատվելու մասին
Թե՛ մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանը, թե՛ փոխմարզպետ Կարեն Գրիգորյանը հրաժարվել են զինգրքույկի պատճենի այն էջն ուղարկել, որից երևում է, թե որ հոդվածով են ազատվել զինծառայությունից՝ վկայակոչելով «Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին» օրենքը:
Մենք հետաքրքրվել էինք, թե արդյոք Կարեն Գրիգորյանն ու Համբարձում Մաթևոսյանը պատրաստ են կրկին բժշկական փորձաքննության ենթարկվել, վերջիններս դրական պատասխան են տվել:
Համբարձում Մաթևոսյանը Արմավիրի մարզպետ է նշանակվել 2018 թվականի հոկտեմբերի 16-ին, գյումրեցի է, անկուսակցական:
Փոխմարզպետ Կարեն Գրիգորյանն այդ պաշտոնում նշանակվել է 2018 թվականի հունիսի 29-ին, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է:
Հիշեցնենք, որ «Հետքը» պարբերաբար անդրադառնում է պարտադիր զինվորական ծառայությունից ազատված պաշտոնյաներին:

Губернатор и вице-губернатор Армавира об освобождении от военной службы
Губернатор и вице-губернатор Армавирской области освобождены от военной службы по состоянию здоровья. Об этом в ответ на письменный запрос Hetq.am сообщила администрация Армавира.
Губернатор Амбарцум Матевосян и вице-губернатор Карен Григорян, сославшись на закон РА “О защите личных данных”, отказались прислать нам копию страницы военной книжки, на которой указано, в соответствии с какой статьей закона они освобождены от военной службы. Мы поинтересовались, готовы ли Карен Григорян и Амбарцум Матевосян повторно пройти медэкспертизу, на что они дали положительный ответ.
Амбарцум Матевосян был назначен губернатором Армавира 16 октября 2018 г. Матевосян уроженец Гюмри, беспартийный. Вице-губернатор Карен Григорян был назначен на эту должность 29 июня 2018 г. Он член партии “Гражданский договор”.
Напомним, что Hetq.am периодически пишет о тех должностных лицах, которые освобождены от обязательной военной службы.