Վարչապետն ընդունել է «Լիդիան ինթերնեյշնլ» ընկերության ժամանակավոր նախագահ և գործադիր տնօրեն Էդվարդ Սելլերսին
Վարչապետի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Լիդիան ինթերնեյշնլ» ընկերության ժամանակավոր նախագահ և գործադիր տնօրեն Էդվարդ Սելլերսին և «Լիդիան Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Ամուլսարի ծրագրի շուրջ ստեղծված իրավիճակին վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Ամուլսարի հանքի վերաբերյալ իրականացված միջազգային փորձաքննության եզրակացությանը, դրա վերլուծության արդյունքներին և բարձրացված խնդիրներին:

Премьер-министр принял временного президента и генерального директора компании “Lydian International” Эдварда Селлерса
Премьер-министр Никол Пашинян принял временного президента и генерального директора компании “Lydian International” Эдварда Селлерса и генерального директора компании “Lydian Armenia” Айка Алояна.
В ходе встречи собеседники обсудили ситуацию вокруг Амулсарского проекта. В частности, были затронуты заключение проведенной на руднике Амулсара международной экспертизы, результаты его анализа и поднятые проблемы.