Ճանապարհները հիմնականում բաց են
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 15-ի ժամը 17.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում միջպետական, հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհներն ու լեռնանցքները հիմնականում անցանելի են: Որոշ ճանապարհահատվածներում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Բքի պատճառով դժվարանցանելի է Ալագյազ-Ծաղկահովիտ ավտոճանապարհը:
Փակ է Սելիմի լեռնանցքը և Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհները:
Կատարվում են ճանապարհների մաքրման և մշակման աշխատանքներ:
Փետրվարի 15-ի ժամը 12.00-ի դրությամբ Վրաստանի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարսի ավտոճանապարհի երթևեկությունը արգելված է տրեյլերների, կիսատրեյլերների և 30-ից ավելի նստատեղ ունեցող ավտոմեքենաների համար: Այլ մեքենաների համար երթևեկությունը թույլ է տրվում հակատեղապտտման շղթաների օգտագործելու պարագայում, ինչպես նաև 2 տանող կամրջակներ ունեցող ավտոմեքենաների համար:

Дороги в Армении в основном открыты
МЧС РА сообщает, что по положению на 17.00 15 февраля автодороги межгосударственного и республиканского значения, а также перевалы на территории Армении в основном проходимы. На некоторых дорожных участках местами гололед.
Из-за метели труднопроходима автодорога Алагяз-Цахкунк. Закрыты Селимский перевал и автодорога Берд-Чамбарак. Проводятся работы по их очистке.
Согласно информации Департамента чрезвычайных ситуаций МВД Грузии, по положению на 12.00 15 февраля движение на автодороге Мцхета-Степанцминда-Ларси закрыто для трейлеров, полутрейлеров и автомобилей, имеющих более 30 пассажирских мест. Проезд  остальных машин разрешен при наличии противобуксовочных лент.