«GIPHY»-ի հիմնադիր Ալեքս Չունգը «WCIT 2019»-ում կմիանա Քիմ Քարդաշյան-Վեսթին՝ պանելային քննարկումների համար
«WCIT 2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովի կազմակերպչական կոմիտեն այսօր հայտարարեց, որ «GIPHY»-ի հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Ալեքս Չունգը կմասնակցի հոկտեմբերի 6-9-ին Երևանում կայանալիք ՏՏ 23-րդ համաշխարհային համաժողովին՝ որպես պանելիստ։ Սոցմեդիայում լայն կիրառություն ունեցող գիֆերի ստեղծողը, որպես պանելիստ, «Գաղափարների շուկա» լիագումար քննարկմանը կմիանա Քիմ Քարդաշյան-Վեսթին։
«Ջիֆին» այն ինտերնետային ընկերություններից է, որը նկատելիորեն փոխել է սոցիալական մեդիայում արտահայտվելու մեր ոճը։ Ալեքս Չունգի մասնակցությամբ «Գաղափարների շուկա» պանելային քննարկումների նկատմամբ հետաքրքրությունն էականորեն կմեծանա»,- նշել է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը:
«GIPHY»-ի հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Ալեքս Չունգը տեխնոլոգիաների ոլորտում հարուստ անցյալ ունի: Ավելի քան 500 միլիոն մարդ օրական 7 միլիարդ «GIF»-եր են ուղարկում միմյանց, որոնց դիտումներն օրական 11 ժամի են հասնում։ «GIPHY»-ն հարթակ է, որտեղ հազարավոր արտիստներ, ապրանքանիշեր և գործընկերներ օրվա տպավորություններն ավելի պատկերավոր են դարձնում։ «GIPHY»-ում օգտատերերը ոչ միայն կարող են փնտրել իրենց նախընտրելի «GIF»-երն ու «sticker»-ները, այլ նաև հրապարակել, ինտեգրել զանազան նյութերին, միմյանց հետ «կիսվել» և ավելին։
«GIPHY»-ն հիմնադրելուց առաջ Ալեքս Չունգն աշխատել է «Intel»-ում և «MTV»-ում, իսկ 20 տարվա ընթացքում՝ տասնյակ ստարտափներում։
«Business Insider»-ն Ալեքս Չունգին դասել է Նյու Յորքի 25 ամենաազդեցիկ տեխնոլոգների շարքին, «Fast Company»-ն՝ բիզնեսում ամենաստեղծարար մարդ է կոչել։ Ալեքս Չունգը փիլիսոփայության, ճարտարագիտության և գրաֆիկ-դիզայնի գիտական աստիճան ունի։
Այս տարի «WCIT» ՏՏ համաշխարհային համաժողովի թեման է՝ «Ապակենտրոնացման ուժը. ակնկալիք և վտանգ»։ Երևանյան համաժողովին սպասվում է ավելի քան 2500 մասնակից՝ 70 երկրից։ «WCIT 2019»-ի բանախոսների ցանկն ու օրակարգը հասանելի են պաշտոնական կայքում՝ www.wcit2019.org:

Алекс Чунг присоединится к Ким Кардашьян-Уэст на тематической панели на WCIT 2019
Оргкомитет Всемирного конгресса по информационным технологиям WCIT 2019 объявил сегодня, что Алекс Чунг, основатель и генеральный директор GIPHY, присоединится к дискуссии на WCIT 2019 в качестве панелиста. WCIT является одним из первых и самых престижных мероприятий в области ИКТ в мире, которое в этом году пройдет в Ереване, Армения, с 6 по 9 октября. Г-н Чунг примет участие в пленарном заседании под названием «Рынок идей» вместе с Ким Кардашьян-Уэст.
«GIPHY-одна из интернет-компаний, которая существенно изменила наш стиль самовыражения в социальных сетях. Участие Алекса Чунга на «Рынке идей» сделает дискуссию чрезвычайно интересной»,-сказал Александр Есаян, Председатель оргкомитета «WCIT 2019», председатель Союза предприятий передовых технологий, соучредитель крупнейшего в Армении провайдера телекоммуникационных услуг UCom!.
Алекс Чунг имеет обширный опыт работы в области технологий. Он является основателем и генеральным директором GIPHY, первой и крупнейшей в мире поисковой системы GIF, а также третьей по величине поисковой системы в мире. Более 500 миллионов человек
отправляют более 7 миллиардов GIF каждый день. Это составляет до 11 часов просмотра GIF-файлов каждый день. GIPHY - это место, где тысячи художников, брендов и контент-партнеров делают наше общение более волнующим и образным. На GIPHY пользователи могут не только искать свои любимые GIF-файлы и стикеры, но и публиковать их, обмениваться, делиться ими и т.д. До основания GIPHY, г-н Чунг работал в Intel , MTV и в множестве стартапов за последние 20 лет.
Business Insider назвал Алекса Чунга в числе 25-ти самых влиятельных технологов Нью-Йорка, Ad Age в числе 50-ти самых креативных людей. Он имеет ученые степени в области философии, инженерии и графического дизайна.
Ожидается, что WCIT-2019 соберет более 2500 участников из 70 стран. Для полученя информации о спикерах и повестке дня посетите www.wcit2019.org.
Правительство Армении объявило ИТ стратегическим направлением экономического развития. Законодательство страны обеспечивает благоприятные условия для прямых иностранных инвестиций в сфере информационных технологий. Предпринимаются последовательные усилия для продвижения высокотехнологичных инноваций, развития экосистем и стартапов. Около 45 процентов экспорта ИТ-продукции поступает в США и Канаду, 25 процентов в Европу, 11 процентов - в Азию. В Армении насчитывается около 900 ИКТ-компаний, в том числе всемирно известные Picsart, Renderforest, Softconstruct, Joomag и др.